Piotr Gąsowski

Piotr  Gąsowski

fot. Jankowski/TVN/REPORTER

Absolwent II LO w Poznaniu i warszawskiej PWST, którą ukończył z wyróżnieniem w 1986 roku. Na scenie zadebiutował w 1987 r. Aktor teatrów: "Komedia" (1986-1989) i "Nowego" (1989-1994)

Laureat pierwszej nagrody XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej i niezapomniany odtwórca roli Rejenta w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy.

Wspólnie z Robertem Rozmusem, Hanną Śleszyńską i kompozytorek Wojciechem Kaletą założył najbardziej rozśpiewaną grupę aktorsko – kabaretową w Polsce "Tercet, czyli kwartet", z którą podbił serca widzów w każdym wieku.

Chętnie udziela się w produkcjach telewizyjnych. W pamięci widzów zapisał się dzięki roli doktora Czesława Basena w serialach "Szpital na peryferiach" i "Daleko od noszy" oraz jako prowadzący popularne programy "Kalambury", "KOT" i "Dubidu".

Obok aktorstwa największą pasją Piotra Gąsowskiego są wyprawy do egzotycznych krajów. Zwiedził już między innymi Kambodżę, RPA, wyspy Fidżi, Australię, Brazylię oraz Indie.

W dobrej kondycji pozostaje dzięki regularnej grze w tenisa i golfa. Zimą szaleje na snowboardzie.

Wspólnie z Anną Głogowską wziął udział w drugiej edycji "Tańca z gwiazdami" w telewizji TVN. 9 września 2007 roku, podczas szóstej edycji programu, zadebiutował w nim jako prowadzący.

Od marca 2013 roku razem z Iwoną Pavlović prowadzi w TTV program "Zakręceni".

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix