Archiwum

Betlejewski.Prowokacje.Czy warto być życzliwym?

Aktualności

Betlejewski.Prowokacje.Czy warto być życzliwym?
Rafał Betlejewski, TTV

 

 

Betlejewski.Prowokacje.Czy warto być życzliwym?


Z sondażu TNS Polska wynika, że w 2004 roku odsetek osób przekonanych o tym, że jesteśmy wobec siebie życzliwi wynosił 15%. W 2014 wzrósł do 24 procent.Z drugiej strony według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Rzeszowski prawie 70 procent respondentów zadeklarowało, że znieczulica jest powszechna i uważają to za normę.

W najbliższym - ostatnim już w tej serii -  odcinku programu "Betlejewski.Prowokacje" zajęliśmy się tematem szeroko rozumianej życzliwości. Zarówno w sytuacjach codziennych jak i ekstremalnie trudnych.

W jednej z prowokacji chcieliśmy sprawdzić, czy różnice światopoglądowe, które dzielą nas dziś szczególnie mocno, mają wpływ na to jak postrzegamy siebie nawzajem. Czy mimo tych różnic, potrafimy w naszym przeciwniku ideologicznym dostrzec po prostu drugiego człowieka. Pod kościołem postawiliśmy bus, którym jechały nasze aktorki przebrane za działaczki proaborcyjne. Jedna z nich zasłabła. Czy ktoś z wiernych udzieli jej pierwszej pomocy?

W innej prowokacji na przejściu dla pieszych naszemu aktorowi rozsypują się zakupy. Czy może liczyć na pomoc przechodniów? A czy łatwiej czy trudniej będzie mu tę pomoc uzyskać, kiedy zmienimy go w człowieka wyglądającego na bezdomnego?

I wreszcie sytuacja bardzo trudna...Według badań w Polsce statystycznie codziennie w Polsce odbiera sobie życie aż 16 osób. A gdyby tak, ktoś obok nas wyglądał na człowieka w potrzebie? Na kogoś kogo życie przerasta i brakuje mu wiary w sens? Czy potrafimy zobaczyć i pomóc? Zobaczyć i zareagować?

Życzliwy Polak...Tak czy nie?

 

PREMIERA: "Betlejewski.Prowokacje" Niedziela 22:00

Powtórka : Poniedziałek 21:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix