Archiwum

Co wolno rodzicom? sprawdza Betlejewski

Aktualności

Co wolno rodzicom? sprawdza Betlejewski
Rafał Betlejewski

 

Rafał Betlejewski sprawdza; co wolno rodzicom ?

W  kolejnym odcinku swojego programu Rafał Betlejewski zajął się relacjami rodzice – dzieci. Czy dorosły zostając rodzicem zyskuje nowe prawa? Czy postępowanie wobec dzieci i ich wychowanie jest wyłącznie sprawą opiekunów? A może są jakieś zachowania których nie akceptujemy? W których stajemy się stroną, mimo tego, że jesteśmy obcymi osobami?

Pierwsza prowokacja była inspirowana tematem nie nowym, ale powracającym w mediach co jakiś czas i za każdym razem wzbudzającym ogromne emocje. Czy naga pierś matki karmiącej w miejscu publicznym powinna być tematem krytyki? Czy komukolwiek to przeszkadza? Jeśli tak to dlaczego?

Poszliśmy jednak o krok dalej. Sprawdzaliśmy jakie reakcje wywoła matka z dwójką bezstresowo wychowywanych chłopców. Chłopców, którzy w przestrzeni publicznej będą sobie pozwalać na zabawę, która okaże się stresująca lub uciążliwa dla innych osób. Czy fakt, że są to dzieci, sprawi, że dorośli zaakceptują ich postawy, czy jednak będą mieli pretensje do nich i mamy całkowicie akceptującej takie zachowanie?

Nasza ostatnia prowokacja dotyczyła przemocy w rodzinie. Temat niby oczywisty. Jest przemoc wobec dziecka – jest pomoc.

Chcieliśmy się dowiedzieć jak postronne osoby zareaguja na matkę, która publicznie obraża i krzyczy na małoletniego syna.Jak szybko, ktoś i czy w ogóle pomoże chłopcu? Czy takie dziecko jest skazane na siebie i tylko na siebie, bo jest tylko dzieckiem?

 

 

 

PREMIERA: "Betlejewski.Prowokacje" Niedziela 22:00

Powtórka: Poniedziałek 21:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix