Archiwum

Dmuchane zabawki u Hammonda

Aktualności

Dmuchane zabawki u Hammonda
"Anatomia głupoty według Richarda Hammonda"

W najbliższym programie zobaczycie skazane na porażkę próby pogwałcenia praw fizyki. Naśladowanie ich naraziłoby na szwank Wasze zdrowie i dobre imię.Zatem uważajcie !!!

A dzisiaj po raz kolejny rozświetlamy mroki głupoty reflektorem nauki. Pokazujemy absurdalne akrobacje i popisy, a potem wyjaśniamy jakie prawa usiłowano naruszyć.
W tym odcinku Richard Hammond zajmie się kwestiami balistyki, równowagi i energii potencjalnej sprężystości. Dowiemy się dlaczego nie powinno się igrać z ciśnieniem, bezwładnością i siłą odśrodkową.

Na pierwszy ogień pójdą dmuchane zabawki. Plastikowa powłoka wypełniona sprężonym powietrzem uświetni każdą imprezę. Dorośli wprost uwielbiają używać taki atrakcji do... katapultowania się w powietrze. Nie trzeba mówić, że to niebezpieczne. Wystarczy, że po prostu pokażemy Wam jak boleśnie może się skończyć nieznajomość podstawowej zasady zachowania energii.

Dalej przyjrzymy się - PINIACIE - papierowej zabawce wypełnionej zabawkami i słodyczami. Zadanie jest proste - ciosem kija należy ją rozpruć. Piniata kojarzy się z Meksykiem, ale już Chińczycy znali coś podobnego prawie 800 lat temu. Pokażemy kilka przykładów nieumiejętnego potraktowania tej papierowej atrakcji.


PREMIERA: "Anatomia głupoty według Richarda Hammonda"  Środa 20:40

Powtórki: Niedziela, 24 kwietnia 13:00, Wtorek, 26 kwietnia 00:30

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix