Archiwum

"Express": Kłopoty w przestworzach

Aktualności

"Express": Kłopoty w przestworzach
Kłopoty w przestworzach

W dzisiejszym "Expressie" między innymi:

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały pół tysiąca lotów. Powodem jest strajk obsługi naziemnej na niemieckich lotniskach. Z tego powodu LOT anulował czternaście rejsów. Niemieccy związkowcy domagają się dla ponad 30 tysięcy pracowników, podwyżki płac o 5,2 proc. oraz ochrony przed zwolnieniami. Zarząd Lufthansy chce, by pracownicy wnieśli swój wkład w poprawę rentowności firmy i nie kwapi się z podwyżkami.

Blokada krajowej "8". Na drogę wyszli mieszkańcy podlaskich miejscowości, którzy sprzeciwiają się opóźnieniom przy wycenie ich posesji, na których powstanie obwodnica Augustowa. Mieszkańcy Suwałk chcą jak najszybszej budowy obwodnicy miasta, przez które codziennie przejeżdża ok. 7 tys. ciężarówek. Budowa obwodnicy miała być rozpoczęta w 2015 roku. Tymczasem - jak informują władze Suwałk - termin ten prawdopodobnie zostanie przesunięty i obwodnica Suwałk nie znajdzie się na liście kluczowych inwestycji drogowych przewidzianych w latach 2014-2020.

Yoko Ono zamieściła na Twitterze zdjęcie zakrwawionych okularów Johna Lennona zrobione w dniu jego śmierci. I rozpętała burzę w Stanach Zjednoczonych, gdzie wciąż dyskutuje się o dostępie do broni. Od dnia śmierci eks-Bitelsa w USA zastrzelono ponad milion osób. John Lennon został zastrzelony przez Marka Chapmana 8 grudnia 1980 roku, w pobliżu Central Parku w Nowym Jorku. Pretekstem do zabrania głosu w dyskusji przez Yoko Ono, zagorzałą aktywistkę pacyfistyczną, jest 44. rocznica jej ślubu z Johnem.

Szokujące sceny zarejestrowała nocą kamera na jednej z plaż w San Diego. Dwie młode kobiety znęcały się nad fokami, które wyszły z wody na plażę, żeby urodzić młode. Kobiety biły i kopały zwierzęta, a nawet na nich siadały. Publikacja nagrania wzburzyła obrońców środowiska i lokalne władze. Burmistrz miasta Bob Filner zarządził zamykanie plaż od zachodu do wschodu słońca w okresie rozmnażania się fok, aby mogły one w spokoju rodzić i zająć się potomstwem.
Jak piłkarze poradzą sobie jutro z Ukrainą, nie wiadomo. Wiadomo, że na mecz gotowe są… cheerleaderki. Cheerleaders Gdynia są oficjalnym zespołem reprezentacji Polski w piłce nożnej. I są już gotowe na piątkowe starcie. Polki to jeden z najbardziej znanych zespołów w Europie. Ich międzynarodowa kariera zaczęła się dwa lata temu od występów w finałach koszykarskiej Euroligi. Kilka miesięcy później zatańczyły w ojczyźnie cheerleaderingu – na parkiecie grającego w NBA Phoenix Suns.

Na "Express" zaprasza Krzysztof Lipski.

Codziennie o 17:45 i 19:45
Od poniedziałku do piątku też o 21:45

Kontakt e-mail: express@ttv.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix