Archiwum

Madagaskar - ta wyspa zapiera dech w piersi!

Aktualności

Madagaskar - ta wyspa zapiera dech w piersi!
Najpiękniejsze miejsca na świecie

W trzynastym odcinku wyruszymy w dzicz, by dotrzeć do miejsc zapomnianych, mało znanych i zaskakujących! Plecaki spakowane? No to - witaj przygodo!

Najpierw lecimy nad Oceanem Indyjskim, żeby na wschód od Afryki wylądować na czwartej największej wyspie świata - Madagaskarze. Wyspę zamieszkają najrzadsze zwierzęta na kuli ziemskiej. Miliony lat ewolucji i odizolowania od innych lądów zrobiły swoje! Poznamy chyba najsławniejszych i najsłodszych mieszkańców tego regionu - lemury! Kolejnym przystankiem będzie rezerwat - Tsimanampetsotsa. Znajdziemy tu ponad sto gatunków ptaków. Miejsce słynie też z niezwykłych jakiś. Zanurkujemy w ich ciemnych czeluściach i poznamy niezwykłą faunę i florę.

Z Madagaskaru przeniesiemy do Rwandy. Krwawa historia tego państwa kompletnie przysłoniła piękno tej ziemi. Przyroda regionu charakteryzuje ogromna różnorodność ekosystemów. Od wysokich baldachimów lasów tropikalnych i gór, po doliny i rozlewiska rzek. Jednym z rzadkich gatunków zwierząt, które można tu znaleźć jest goryl górski! Dalej skok przez Ocean Indyjski do Indonezji! Potem przeprawa przez morze piasku, olbrzymią równinę i rezerwat przyrody, aż dotrzemy do góry Gromo z czynnym wulkanem! I uwierzcie - to dopiero początek naszej wyprawy! Oglądajcie program "Najpiękniejsze miejsca na świecie 2"!

PREMIERA: "Najpiękniejsze miejsca na świecie 2", środa, 13 lipca, 14:00

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix