Archiwum

Ostre koło i rakieta u Hammonda

Aktualności

Ostre koło i rakieta u Hammonda
Richard Hammond, Anatomia głupoty

Uwaga: Nie naśladujcie popisów, które zobaczycie w tym programie. Wszelkie próby powtórzenia tych akrobacji mogą się skończyć bólem i cierpieniem psychicznym.
Zobaczymy skutki lekkomyślnych zachowań. Kto walczy z nauką i prawami fizyki jest z góry skazany na porażkę.

Ostre koło to rower bez mechanizmu wolnobiegowego. Mówiąc językiem laika: pedały i koła nie mogą się kręcić niezależnie. We właściwych rękach te demony torów wyścigowych potrafią osiągnąć zawrotne prędkości, gorzej kiedy taka maszyna wpadnie w niepowołane ręce.

Na ostrym kole wyjątkowo trudno jeździć. W programie "Anatomia Głupoty według Richarda Hammonda" zbadaliśmy dlaczego tak jest! W większości rowerów można zatrzymać pedały, podczas gdy pęd rowerów umożliwia jazdę na jałowym biegu. Przyjrzyjmy się temu mechanizmowi dokładnie na przykładzie nieszczęśliwych wypadków.

W  programie poznamy także zagrożenie jakie niosą ze sobą...sporty rakietowe. Na pewno nie zdajesz sobie sprawy, że trzymasz w rękach potencjalną broń. Rakieta może wyrządzić krzywdę, a to dlatego, że chcemy nadać piłce jak największą energię kinetyczną. Trudne? Może rozjaśni Wam nieco kilka...bolesnych przykładów!


PREMIERA: "Anatomia głupoty według Richarda Hammonda" Czwartek  21:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix