Archiwum

Tajemnica zakładu kamieniarskiego. Fachowcy

Aktualności

Tajemnica zakładu kamieniarskiego. Fachowcy
Fachowcy

 

Tajemnica pewnego zakładu kamieniarskiego. Fachowcy.

„Fachowcy” to historie tych, którzy niejedno widzieli i mają wiele do opowiedzenia.

Zobacz rekonstrukcje prawdziwych zbrodni, poznaj kulisy kryminalnych śledztw i niewyjaśnionych zaginięć.

Zofia Łyżwiak całe życie pracowała jako nauczycielka. Po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym, musiała zająć się prowadzeniem jego zakładu kamieniarskiego. Interes nie idzie najlepiej – Zofia w roli właścicielki radzi sobie kiepsko, ma problemy z utrzymaniem płynności finansowej. W zakładzie pojawia się także policja, która prowadzi śledztwo w sprawie fałszywych faktur.

Nocą cmentarz przylegający do zakładu zostaje zaatakowany przez wandali. Taka sytuacja stanowi dużą szansę dla zakładu Zofii — być może część zleceń naprawy zniszczonych nagrobków trafi właśnie do jej firmy.

Paweł Błachnik jest specjalistą od naprawy urządzeń grzewczych. Mężczyzna prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, ale zamknął ją i zatrudnił się w większej firmie. Dzięki temu nie martwi się o pozyskiwanie klientów – trafia tam, gdzie kieruje go dyspozytor. W ten sposób nieoczekiwanie trafia do domu, w którym mieszka jego była narzeczona. Podczas usuwania awarii zauważa, że kobieta ma na ciele siniaki i jest przez kogoś zastraszana. Fachowiec chce jej pomóc, ale nawet nie przypuszcza, w jak skomplikowaną sytuację tym samym się wpląta...

 

PREMIERA: "Fachowcy" Poniedziałek 18:05

tvnpix