Archiwum

Uzależnienie od fizycznej doskonałości u Betlejewskiego

Aktualności

Uzależnienie od fizycznej doskonałości u Betlejewskiego
Rafał Betlejewski, TTV

 

 

Dążenie do fizycznej doskonałości u Rafała Betlejewskiego w Prowokacjach


Według Ogólnopolskich Badań Ludności z 2014 roku co czwarty Polak jest otyły, ponad 50% ma nadwagę, a polskie dzieci tyją najszybciej na świecie.

Równocześnie w Polsce w ostatnich latach wydatki na bieganie wzrosły o ponad 900 procent, a na fitness o 400 procent. Co roku poświęcamy na to blisko 1,5 mld złotych a w najbliższych latach ta kwota prawdopodobnie ulegnie podwojeniu.

W tym odcinku Rafał Betlejewski postanowił przyjrzeć się z jednej strony tematowi otyłości, a z drugiej przesadnej modzie na bycie szczupłym i młodym.

W jednej z prowokacji Rafał Betlejewski sprawdza tolerancję wobec osób otyłych. W sklepie z ubraniami nasi aktorzy nie chcieli pomocy od pulchnej sprzedawczyni, tłumacząc, że jej tusza świadczy o braku kompetencji. Czy ktoś z klientów miał inne zdanie? A czy sytuacja zmieniła się, gdy sprzedawczynią była bardzo szczupła osoba?

Sprawdzaliśmy też, czy wychowanie dzieci w świadomości ciągłego liczenia kalorii i traktowania słodyczy jako specjalnej nagrody spotka się ze rozumieniem innych rodziców.

Zajęliśmy się też tematem młodych ludzi, chcących za wszelką cenę uzyskać figurę marzeń. Czy ktoś zainteresuje się nastolatkami chcącymi kupić tabletki cud niewiadomego pochodzenia?

Jak zwykle w tym programie Rafał Betlejewski sprawdza ile wiemy o nas samych.

 

PREMIERA: "Betlejewski.Prowokacje" Niedziela 22:00

Powtórka: Poniedziałek 21:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix