Archiwum

Internetowemu oszustowi puszczają nerwy…

Aktualności

a "Blisko ludzi" drąży dalej!
Internetowemu oszustowi puszczają nerwy…
oszukani1.png

Darmowa oferta handlowa, za którą trzeba jednak zapłacić. Wracamy do tematu i reportażu, którego emisja w "Blisko ludzi" uruchomiła  lawinę maili od klientów internetowego oszusta,  których ten pozwolił sobie nazwać… motłochem.  Ale po kolei.  Sprawa dotyczy twórcy rzekomo bezpłatnego, internetowego katalogu firm. Wygląda jednak na to, że w tym biznesie, od samego początku chodziło tylko o to, by obietnicami "darmowego i bezterminowego" korzystania z katalogu, złapać jak najwięcej klientów, po czym obciążyć ich kosztami serwisu. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Oprócz prokuratury i urzędu skarbowego oszustem interesuje się wiele innych firm i instytucji. Reportaż Kamili Wielogórskiej i Mateusza Wróbla.

"Blisko ludzi" od poniedziałku do piątku o 17:15, w środę i czwartek też o 20:05
Powtórka: codziennie o 6:35

Więcej o programie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Komentarze (22)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Ja tam wpłaciłem dla świętego spokoju, nie było tego dużo bo raptem 400 zł.

~Gość

Bardzo duży błąd z tym wpłaceniem on na takich ludziach tylko żeruje.

~Gość

gratuluję! nakarmiłeś kanalię, brawo! ja nie zapłaciłam i nie zapłacę! choćby każdy wpłacił mu 10 zł... to gnój będzie żył jak król. Uważasz, że mądrze postąpiłeś?

~Gość

Miejmy nadzieje, ze oszuka kogos z Pruszkowa, kto wybierze prostsze rozwiazanie, niz zglaszanie do prokuratury. W sumie bedzie to rozwiazanie nomen omen "lege artis"...

~Gość

Ludzie, po co otwieracie takie dziwne maile. Po co klikacie w linki. Spójżcie najpierw kto jest wpisany jako adresat maila. Wpiszcie z ręki adres i sprawdźcie. Nic na pojawiającej się stronie nie klikajcie (w stylu zgadam się, akceptuję) Przecież to nie pierwsza tego typu sprawa, a niektórzy daja się zrobic jak dzieci.

Ja nikogo... rozwiń

~Gość

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

~Gość

mnie próbuje oszukać na na 11000 zł na pliki cookie

~Gość

Też próbuje mnie ten oszust naciąć na kilkaset złotych. Wydrukowałem maile, i ten niby jego ,,regulamin cookie'' i w poniedziałek zgłaszam do Prokuratury zawiadomienie o oszustwie.

~Gość

szlag by to trafił regulamin o cooki a to umowa, gdzie w tytule nie ma o tym mowy, że to umowa co teraz zrobić niektórzy mówia aby ignorować??

~Gość

Mirosław Witam jestem przedśiębiorcą i jak inni dostałem meila "De Lege Artis" od krzysztofa H. na sume 923 zł netto od tego oszusta i tez kliknołem , trzeba jak najszybciej skończyć z tym bandytyzmem.

Więcej komentarzy - rozwiń
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix