Archiwum

"Express": Pierwszy dzień konklawe

Aktualności

Dziś 17:45, 19:45 i 21:45
"Express": Pierwszy dzień konklawe

W dzisiejszym "Expressie" między innymi:

Świat czeka na biały dym. 115 kardynałów w Kaplicy Sykstyńskiej rozpoczyna konklawe. Purpuraci muszą wybrać następcę Benedykta XVI, który 28 lutego skończył swój pontyfikat. Pierwsze głosowanie o 19.00. Około 20.00 pojawi się wypatrywany przez wszystkich dym.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu - zawieszony. Decyzja ma związek z aferą mięsną w województwie kujawsko-pomorskim. To on odpowiadał za kontrolę w zakładzie w Lnianie, w którym do produkcji używano przeterminowanego mięsa. Firma obecnie nie produkuje, a jej kontrahenci wycofują się lub zawieszają współpracę.

99,8 proc. głosujących na Falklandach opowiedziało się za podtrzymaniem zależności tego archipelagu od Wielkiej Brytanii. Wieczorem zakończyło się na dwudniowe referendum w którym decydowano o przyszłości wysp. Cieszące się szeroką autonomią władze Falklandów zdecydowały się na referendum by zakończyć trwający od ponad 30-tu lat spór między Wielką Brytanią a Argentyną, która rości sobie prawo do wysp.

Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków rockowych, wokalista, saksofonista i autor tekstów Kazik Staszewski kończy 50 lat. Jest liderem grup Kult, Kazik Na Żywo i El Doopa. Występuje również solowo. Urodził się w 1963 r. w Warszawie. W 1982 roku 19-letni Kazik, po kilku epizodach w różnych grupach muzycznych, założył zespół Kult. Pisane przez niego teksty nawiązywały do twórczości jego ojca Stanisława Staszewskiego.

TTV – przekraczamy granice! Wiosną rusza ofensywa telewizyjna naszej stacjiJ

Na "Express" zaprasza Jakub Porada

Codziennie o 17:45 i 19:45
Od poniedziałku do piątku też o 21:45

Kontakt e-mail: express@ttv.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix