Archiwum

Na żebry w Prowokacjach

Aktualności

Na żebry w Prowokacjach
Betlejewski.Prowokacje

 

Rafał Betlejewski - czy żebranie popłaca?

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba osób żebrzących i bezdomnych. „Betlejewski Prowokacje“ tym razem zbada problem żebractwa na ulicach naszych miast. Bo jak wynika z danych zebranych przez policję i straż miejską, na sto tysięcy żebrzących zaledwie dziesięć procent z nich stanowią ludzie rzeczywiście potrzebujący. Kim jest reszta? I jak dużo można zarobić na miejskich ulicach?

Jaki “typ” żebraka budzi naszą największą litość: dziecko, starszy mężczyzna, kobieta, a może ktoś, kto przyznaje się otwarcie, że zbiera na piwo? W teście Betlejewskiego sprawdzimy która “żebracza” taktyka jest najbardziej dochodowa. Przekonamy się także, jak działa “żebracza” mafia i czy jesteśmy w stanie na nią zareagować. I wreszcie czy zasada “głodnych nakarmić” jest naszym “odruchem bezwarunkowym” czy mamy z tym pewien problem.

 

PREMIERA: "Betlejewski.Prowokacje"  Niedziela 22:00

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Obejrzałem dzisiaj (16.04.18) ten odcinek. Mam mieszane uczucia. Wielokrotnie (jak w tym odcinku) kupowałem jedzenie takim osobom, wielokrotnie dawałem pieniądze, wielokrotnie oferowałem pomoc. Ale też wielokrotnie przekonałem się, że wśród tych osób jest wiele takich, którzy po prostu mnie oszukali bo nie byli głodni, nie potrzebowali... rozwiń

Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix