Program TV

wstecz
 • Handlarze. Na zlecenie

  Nowe zlecenie pozwoli naszym Handlarzom powrócić wspomnieniami do czasów szkolnych. Tym razem na tapecie będzie wystawa sklepowa, która ma zostać udekorowana przedmiotami szkolnymi z lat 60 i 70 XX w. Tego wymagającego zlecenia podejmą się wasi ulubieńcy czyli Jan z żoną Ajuną, Paweł i Damian, a także początkujące Renata i Patrycja. Jastrząb ze swoją gołąbeczką w poszukiwaniu fantów trafią do przedziwnej piwnicy Andrzeja, który zawodowo zajmuje się... parodiowaniem. Paweł i jego uczeń Damian będą jak zwykle walczyć o to kto jest mądrzejszy. Zrobi się z tego niezła awantura, zwieńczona rzutem krzesłem! Dziewczyny wybiorą się do Wrocławia i znajdą tam kilka naprawdę ciekawych przedmiotów. Do kogo tym razem uśmiechnie się szczęście? Kto sprzeda przedmioty i wygra 3000 zł nagrody?
  55 MIN.
 • Usterka 11

  Nagłe zwroty akcji, cięte riposty i chwile pełne emocji. Pieniądze, totalne katastrofy i ogromna dawka humoru. To wszystko dzieje się w naszych domach, kiedy zlecamy remont fachowcom. A my pokażemy to w nowych odcinkach "Usterki"! Teraz także najlepszy program o fachowcach doczekał się gruntownego remontu! W nowej serii widzowie obejrzą dłuższe odcinki, 3 razy w tygodniu! Tajni inspektorzy „Usterki” ruszyli do Krakowa i Katowic, by sprawdzić kompetencje tamtejszych malarzy, kafelkarzy, majstrów i rozmaitych złotych rączek. Nad wszystkim czuwają profesjonaliści, którzy na płytkach, tapetach i farbach "zjedli zęby". Adam i Łukasz Milcz to budowlańcy z kilkunastoletnim stażem. Przed okiem tych bliźniaków nie ukryje się żadna niedoróbka. Daniel Górka to profesjonalista w każdym calu. W oku miara, w ręce waga, w sercu miłość do budowlanki! Agnieszka Musiał to pani architekt wnętrz obdarzona niezrównanym wyczuciem estetyki, budowlaną wyobraźnią i twórczym myśleniem. Obserwowani w ukrytej kamerze śląscy i małopolscy fachowcy będą naprawiać, modernizować, przebudowywać, odnawiać, kleić, zalepiać, docinać i wykańczać. Ci, których wałek i kielnia w ręce parzą, usłyszą niejedno ciężkie, jak architektoniczny beton słowo. Ale porządni fachowcy nie mają się czego obawiać! Ich praca zostanie należycie doceniona.
  40 MIN.
 • Remontowy biznes braci Scott 4

  Bracia Drew i Jonathan Scott są dobrze znani w branży nieruchomości. To wyjątkowi eksperci od metamorfoz mieszkań, którzy potrafią odkryć potencjał w największej ruderze i uczynić z niej dom marzeń. Drew jest przystojny, a do tego ma wielki talent do wyszukiwania nieruchomości z potencjałem. Jego urodziwy brat bliźniak Jonathan jest pełen pomysłów na metamorfozy domów, dzięki którym monotonne wnętrza zmieniają się w zaskakująco atrakcyjne i funkcjonalne przestrzenie. Ten duet wykonuje swoją robotę z wdziękiem, dużą dawką humoru i determinacją, pomagając rodzinom w znalezieniu, kupnie i ekstremalnej przeróbce ruiny w praktyczny i przytulny, a przy tym przystępny cenowo, dom. Przed wami seria, która zainspiruje was do zmian.
  60 MIN.
 • Od zera do milionera

  Amerykańska seria przedstawiająca niezwykle inspirujące historie ludzi, którzy pracą własnych rąk doszli do oszałamiających sukcesów zawodowych i finansowych. Bez bogatych rodziców, bez drogich szkół – odwagą, czasem postawieniem wszystkiego na jedną kartę spektakularnie rozkręcili firmy świadczące zwykłe usługi – transportowe, budowlane, hydrauliczne. Udowadniają, że zarabiać duże pieniądze i wieść bajeczne życie można nie tylko siedząc w eleganckich gabinetach w drapaczach chmur. Ci ludzie na co dzień brudzą swoje ręce, ale po pracy wracają do pałacowych rezydencji i parkują pick-upy obok kolekcji luksusowych samochodów. Bez wątpienia, to nie są typowi milionerzy.
  25 MIN.
 • Made in Poland

  „Made in Poland” to nowy reality show, w którym barwna para bohaterów z „Królowych Życia” – Gabriel Seweryn i Rafał Grabias – wraz z ekipą przyjaciół, spróbuje udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych! Wyruszą w Polskę do niewielkich miasteczek i wsi, by podzielić się swoim entuzjazmem z osobami, które się do nich zgłosiły. Na swojej drodze spotkają m.in. grupę strażaków – twardych facetów, którym w pędzie codziennego życia umknęła wiedza jak wyznawać miłość swoim dziewczynom, czy koło gospodyń wiejskich, które potrzebuje inspiracji modowych profesjonalistów. Prowadzący pomogą też swoim bohaterom wymyślić i zorganizować niespodzianki. Raz będzie to wzruszający i zabawny występ, innym razem wielka feta dla ważnej dla całego miasta osoby. „Made in Poland” to program, który nie raz zaskoczy naszych bohaterów, ale bohaterowie również zaskoczą prowadzących.
  40 MIN.
 • Express

  „Express” to codzienna porcja informacji z kraju i ze świata, prezentowana w przystępnej formie. Mówimy i pokazujemy co przyniósł dzień, co interesującego wydarzyło się w Polsce i za granicą oraz co warto wiedzieć. To program dla ciekawych świata i tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie! Pierwsze wydanie widzowie oglądać mogą o godz. 6.45 (od poniedziałku do piątku), a kolejne o 8.45, 10.45, 15.45, 17.45, 19.45 i 21.45. Program prowadzą: Małgorzata Prokopiuk, Jakub Porada, Patrycja Stockinger, Joanna Dunikowska-Paź.
  15 MIN.
 • Pogoda

  5 MIN.
 • Poza kontrolą

  Żyjemy w globalnej wiosce i wydaje się, że każde miejsce na świecie zostało już odkryte dla przemysłu turystycznego. Wciąż jednak są kraje, które mimo wspaniałej przyrody czy kultury nie są popularnymi kierunkami wyjazdów – bądź z uwagi na położenie geograficzne czy niebezpieczną sytuacje polityczną, bądź po prostu dlatego, że ich potencjał nie został jeszcze w pełni odkryty. W każdym odcinku Tom Waes odwiedzi jedno z tych niesamowitych, mało znanych miejsc – spotka się z jego mieszkańcami i spróbuje doświadczyć życia w regionach, do których turyści nie trafiają zbyt często.
  70 MIN.
 • Defacto 8

  Całowanie kojarzy się powszechnie z miłością. Ale czy wiedzieliście, że może być też sygnałem… władzy. Jak to możliwe? Wyjaśnimy to już w drugim odcinku DeFacto. Oprócz tego pokażemy kolekcję niezwykle rzadkich kamieni, zbadamy jak od kulis wygląda praca Lotniczego Pogotowia ratunkowego i wyjaśnimy czym jest tajemniczo brzmiąca sharing-economy.
  30 MIN.
 • Express

  „Express” to codzienna porcja informacji z kraju i ze świata, prezentowana w przystępnej formie. Mówimy i pokazujemy co przyniósł dzień, co interesującego wydarzyło się w Polsce i za granicą oraz co warto wiedzieć. To program dla ciekawych świata i tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie! Pierwsze wydanie widzowie oglądać mogą o godz. 6.45 (od poniedziałku do piątku), a kolejne o 8.45, 10.45, 15.45, 17.45, 19.45 i 21.45. Program prowadzą: Małgorzata Prokopiuk, Jakub Porada, Patrycja Stockinger, Joanna Dunikowska-Paź.
  13 MIN.
 • Pogoda

  2 MIN.
 • Ostre cięcie 9

  W tym odcinku duet Wierzbicki i Schmidt zostali wezwani do pomocy zakładu fryzjerskiego w Nowej Soli. To w tym mieście, zostały wpisane do Księgi rekordów Guinnessa największe na świecie krasnale, ma swój salon Agnieszka.Właścicielka w zawodzie pracuje od 16 roku życia, a w salonie pomagają jej dwie uczennice Natalia i Klaudia. Panuje tutaj miła atmosfera. Jednak właścicielka narzeka na brak klientów. Gdzie leży problem? Sprawdzą tą Andrzej i Tomasz. Gośćmi tego odcinka będą siostry Agnieszka i Ewa, znane z programu "Gogglebox. Przed telewizorem." Szykują się na dużą imprezę rodzinną. Czy będą zadowolone ze stylizacji? Sprawdźcie sami!
  50 MIN.
 • Druga twarz 3

  Kolejny odcinek „Drugiej Twarzy” okaże się dla ekspertów gigantycznym wyzwaniem. Żeby pomóc bohaterce posądzanej przez wielu o to, że zwariowała, do programu zgłosi się kilkadziesiąt osób. Karolina Gilon spotka się z kobietą, której zawartość garderoby może przerażać, a bezkompromisowy i wyzywający wizerunek sprawia, że matki z dziećmi wpadają w panikę. Niczego do ukrycia nie będzie miał wielbiciel prowokacji, którego cieszą niedwuznaczne, seksualne propozycje. Do śmiechu nie będzie jednak Marcinowi Tyszce. Marzenie bohatera go zbulwersuje i sprawi, że opuści studio nie zgadzając się na metamorfozę. Kto wpadnie w szpony Malwiny Wędzikowskiej? Który z bohaterów dostanie od ekspertów sporo pieniędzy, i po co? Dlaczego Łukasz Urbański sprowadzi do programu klauna?
  55 MIN.
 • Ostatnia szansa

  „Ostatnia szansa” to program TTV, który prowadzi znana stylistka Malwina Wędzikowska, a jego tematyka jest skoncentrowana na modowych metamorfozach… mężczyzn! Misja Malwiny to uzdrowienie stylu Polaków, dodania mu charakteru i koloru. W tym celu prowadząca wraz ze swoją ekipą odwiedzi wiele polskich miast i przemierzy ulice w poszukiwaniu panów, którzy oddadzą się w ręce stylistki. Zadanie, przed którym stanie prowadząca nie będzie łatwe. Jedno jest pewne, Malwinę czeka wiele wyzwań ale również pozna wyjątkowych ludzi, którym pomoże otworzyć się na modowy świat, zmieniając nie tylko ich wizerunek, ale również dodając panom pewności siebie. Jakie niespodzianki będą na nią czekały oraz jak finalnie będą wyglądać uczestnicy programu? Czy wszyscy bohaterowie wykorzystają swoją ,,Ostatnią Szansę’’?
  55 MIN.
 • Damy i wieśniaczki. Za granicą

  Dwie zupełnie różniące się od siebie kobiety nagle zamieniają się miejscami. Muszą przeżyć trzy dni, spędzając czas jak druga uczestniczka. Dla każdej z nich to okres pełen wyzwań. Bohaterki rzucone na głęboką wodę robią co mogą, żeby walczyć o siebie i swoje zasady. Odkrywając nieznane, zmagają się ze swoimi lękami oraz doświadczają licznych rozczarowań i zaskoczeń. Czy jest szansa, że zmienią swój pogląd na życie? Jak odmieni je to doświadczenie? Co z różnicami językowymi? Wymiana bohaterek na linii Polska – Ukraina będzie przebiegała dwutorowo. Przekonamy się czy znany z opowieści poziom bogactwa ukraińskich dam, szalejących w najlepszych kurortach, zaskoczy polskie wieśniaczki. Równolegle ukraińskie wiejskie kobiety ocenią polskie salony i styl życia naszych bogaczek. W życiowych rolach wystąpią też polskie damy szukające dla siebie miejsc na ukraińskiej prowincji. Jak odnajdą się zagraniczne elegantki na polskiej wsi?
  65 MIN.
 • Gogglebox. Przed Telewizorem 9

  W tym programie zaglądamy do mieszkań ludzi w całym kraju i sprawdzamy, co ich w telewizji wkurza, a co ekscytuje. Codziennie 25 mln Polaków ogląda telewizję. To nie tylko przewodnik po najciekawszych programach i najważniejszych wydarzeniach w polskiej telewizji, ale przede wszystkim cotygodniowa porcja śmiechu i rozrywki. A na kanapie zobaczymy znanych i lubianych uczestników z ekipą popularnego Big Boya na czele, czyli trio chłopaków z Kielc. Fotomodelkę Sylwię Bombę z przyjaciółką Ewą Mrozowską-Kozłowską. Nie zabraknie też Joachima z mamą Izą, mięśniaków – Krzyśka „Strongmana” Radzikowskiego i Dominika, do którego w tym sezonie dołączył maleńki synek. Komentować będą także: szalone bliźniaczki (Agnieszka i Ewa), Dajan i jego śląska rodzina Kotońskich, Sandra ze Świętochłowic z mężem oraz Jacek Szawioła i Mariusz Kozak... Ten program będzie pełen niespodzianek!
  60 MIN.
 • Express

  „Express” to codzienna porcja informacji z kraju i ze świata, prezentowana w przystępnej formie. Mówimy i pokazujemy co przyniósł dzień, co interesującego wydarzyło się w Polsce i za granicą oraz co warto wiedzieć. To program dla ciekawych świata i tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie! Pierwsze wydanie widzowie oglądać mogą o godz. 6.45 (od poniedziałku do piątku), a kolejne o 8.45, 10.45, 15.45, 17.45, 19.45 i 21.45. Program prowadzą: Małgorzata Prokopiuk, Jakub Porada, Patrycja Stockinger, Joanna Dunikowska-Paź.
  15 MIN.
 • Pogoda

  5 MIN.
 • Dżentelmeni i wieśniacy 3

  Nie tylko płeć piękna ma odwagę zmierzyć się z zaskakującą rzeczywistością życia na wsi i luksusowym wielkomiejskim stylem. Sukces serii „Dam i Wieśniaczek” sprawił, że przetartym przez panie szlakiem teraz wyruszyli panowie. Dżentelmeni i Wieśniacy zaskoczą tych, którzy myśleli, że mężczyźni potrafią jedynie siedzieć przed telewizorem. Dwóch mężczyzn z krańcowo różnych światów zamieni się rolami i życiem. Po trzech dniach okaże się, czy do bycia dżentelmenem wystarczy mieć wypchany portfel, luksusowe auto i piękne kobiety u boku? Czy łatwo im będzie się przesiąść z wypasionej fury na… furmankę czy ciągnik? Jak na wielkomiejskich salonach odnajdą się wiejscy gospodarze? Panowie trafią w miejsca, które znali jedynie ze słyszenia. Sprawdzimy czy ceniący markowe ciuchy dżentelmen, ma szansę modnie się ubrać w wiejskim lumpeksie? Czy uwielbiający szybkie samochody właściciel agencji modelek z podobną pasją poprowadzi traktor? Nie zabraknie też męskich przepychanek i porachunków. Pewny siebie, muskularny biznesmen spróbuje wyjść cało z pojedynku z lokalnymi osiłkami, a przystojny dżentelmen spróbuje zaimponować skromnym mieszkankom polskich wsi.
  60 MIN.
 • Patent na kasę

  W odcinku dowiemy się, jak się lansować nie wydając przy tym majątku, jak mieć piękne włosy za parę groszy oraz ile warta jest hojna babcia.
  40 MIN.
 • Express

  „Express” to codzienna porcja informacji z kraju i ze świata, prezentowana w przystępnej formie. Mówimy i pokazujemy co przyniósł dzień, co interesującego wydarzyło się w Polsce i za granicą oraz co warto wiedzieć. To program dla ciekawych świata i tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie! Pierwsze wydanie widzowie oglądać mogą o godz. 6.45 (od poniedziałku do piątku), a kolejne o 8.45, 10.45, 15.45, 17.45, 19.45 i 21.45. Program prowadzą: Małgorzata Prokopiuk, Jakub Porada, Patrycja Stockinger, Joanna Dunikowska-Paź.
  15 MIN.
 • wieczór
 • Pogoda

  5 MIN.
 • Tymczasem na plaży

  „Tymczasem na plaży” to weekendowa relacja z akcji „Projekt Plaża”. Podczas wakacyjnej podróży po polskim wybrzeżu bohaterowie TTV odwiedzają takie kurorty jak: Świnoujście, Kołobrzeg, Szczecinek, Mielno, Darłowo, Ustkę, Jastarnię oraz Olsztyn. Jakie nadmorskie rozrywki czekają turystów?
  5 MIN.
 • Królowe życia 6

  Dzień kobiet jak co roku wypada ósmego marca. Jak ten wyjątkowy dzień spędzili nasi bohaterowie? Dagmara i Edzia wybrały się na zakupy. W związku z dniem kobiet miał to być czas tylko dla nich, kiedy nagle na horyzoncie pojawił się Jacek. Poprosił Królową o udostępnienie mieszkania w celu przygotowania sobie posiłku. Kego kuchenka się popsuła o on od trzech dni jest na diecie jogurtowej. Ma ochotę zjeść coś ciepłego ale miękkiego bo przy tym wszystkim boli go ząb. Iza i Patryk mają bardzo intensywny czas w pracy. Niedawno zdecydowali się na zatrudnienie opiekunki dla Elizy. Do tej pory wydawało się, że dobrze sobie radzi. Okazuje się że córka dostaje oceny, które później trzeba poprawiać. Po dyskusji z Patrykiem postanawiają, że najlepiej będzie sprawdzić jak opiekunka zajmuje się córką. W tym celu jadą do sklepu po zakup kamerki. Dzień Kobiet dla Rafała i Gabriela jest czymś w rodzaju drugiego dnia matki. Ósmego marca jak co roku wybierają najpiękniejszy bukiet dla mamy Gabriela. Tym razem postanowił przygotować coś specjalnego, coś od serca.
  45 MIN.
 • Królowe życia 6

  Rafał i Gabriel zawsze mogą liczyć na pomoc swojej sąsiadki Sabiny. Tym razem to ona poprosiła ich o przysługę. Mieli zaopiekować się jej dwiema papużkami, podczas jej nieobecności. Niby nic wielkiego, ale Rafał i Gabriel przeżyli prawdziwe chwile grozy. Dagmara i Edzia postanowiły zorganizować dla Jacka imprezę z okazji jego rocznej abstynencji. Chciały, żeby przyjęcie wypadło idealnie, jednak sprawa nieco się skomplikowała. Wicio i Jacek znaleźli własny sposób na uczczenie tej pięknej rocznicy. Monika jest niezwykle zapracowaną Królową, ale zawsze znajduje czas na pokazanie córkom, czym jest dobro. Zawsze chętnie pomaga potrzebującym i dba, aby jej córki też wyznawały takie wartości.
  50 MIN.
 • Express

  „Express” to codzienna porcja informacji z kraju i ze świata, prezentowana w przystępnej formie. Mówimy i pokazujemy co przyniósł dzień, co interesującego wydarzyło się w Polsce i za granicą oraz co warto wiedzieć. To program dla ciekawych świata i tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie! Pierwsze wydanie widzowie oglądać mogą o godz. 6.45 (od poniedziałku do piątku), a kolejne o 8.45, 10.45, 15.45, 17.45, 19.45 i 21.45. Program prowadzą: Małgorzata Prokopiuk, Jakub Porada, Patrycja Stockinger, Joanna Dunikowska-Paź.
  13 MIN.
 • Pogoda

  2 MIN.
 • Defacto 8

  Trzeci odcinek tego sezonu DeFacto pełen będzie ciekawostek i nieoczywistych informacji. Odkryjemy w nim tajemnicę geniuszu Einsteina, wybierzemy się w podróż do największej jaskini świata, porozmawiamy o seksoholizmie i poradzimy, co zrobić by obronić się przed kleszczami.
  30 MIN.
 • Defacto 10

  W tym odcinku obalimy kilka mitów na temat Księżyca, zobaczymy jakie marzenia można spełnić na dalekiej północy i sprawdzimy, ile na prawdę warte są nasze pieniądze.
  30 MIN.
 • Damy i wieśniaczki. PL

  Po sukcesie pierwszego sezonu, bijące rekordy oglądalności „Damy i wieśniaczki.PL” powracają na ekrany wraz z nowymi bohaterkami i nowymi wyzwaniami. „Damy i wieśniaczki.PL” to seria, w której dwie kobiety z dwóch krańcowo różnych światów zamieniają się rolami i życiem na kilka dni. Tym razem bohaterki zmierzą się nie tylko z nową rzeczywistością, ale dodatkowo będą musiały poradzić sobie w warunkach zimowych. Prawdziwą szkołę życia przejdą damy. Zobaczymy czy ich wypielęgnowane dłonie udźwigną codzienne rąbanie drewna i rozpalenie w piecu. Przekonamy się jak codzienne wstawanie skoro świt wpływa na ich urodę i czy znajdą sposoby na rozgrzanie zmarzniętych ciał. Czy damy odkryją uroki życia na wsi skutej lodem? Równolegle dziewczyny z prowincji, oderwą się od swoich podwórek, by w mieście doświadczyć luksusowego życia. Zasmakują w eleganckich daniach serwowanych w najlepszych restauracjach i poddadzą się zabiegom w ekskluzywnych salonach piękności. Na zakupy wybiorą się w towarzystwie ekspertów, wśród których zobaczymy między innymi Macadamian Girl.
  60 MIN.
 • Orzeł czy Reszka

  Kolejny odcinek programu "Orzeł czy Reszka" z Przemkiem Kossakowskim i Jankiem Pirowskim. Tym razem w podróż do Dubaju wybierze się dwóch popularnych dziennikarzy i prezenterów telewizji TTV. Znamy ich z takich programów jak "DeFacto" czy najnowszego sezonu "Kossakowski. Wtajemniczenie". Odcinka z udziałem tego duetu nie można przegapić bo to nietuzinkowe postacie ale i kierunek ich podróży jest interesujący. Co na nich czeka i w jaki sposób przyjdzie im wypoczywać zobaczymy w najnowszym odcinku programu "Orzeł czy Reszka".
  55 MIN.
 • Made in Maroko Extra

  "Made in Maroko. Extra" to odcinek specjalny programu, w którym zobaczymy Dagmarę, Jacka, Edzię i Conana, którzy opowiedzą o swoich przygodach podczas biznesowej wyprawy do Maroko.
  45 MIN.
 • Druga twarz 3

  Kolejny odcinek „Drugiej Twarzy” okaże się dla ekspertów gigantycznym wyzwaniem. Żeby pomóc bohaterce posądzanej przez wielu o to, że zwariowała, do programu zgłosi się kilkadziesiąt osób. Karolina Gilon spotka się z kobietą, której zawartość garderoby może przerażać, a bezkompromisowy i wyzywający wizerunek sprawia, że matki z dziećmi wpadają w panikę. Niczego do ukrycia nie będzie miał wielbiciel prowokacji, którego cieszą niedwuznaczne, seksualne propozycje. Do śmiechu nie będzie jednak Marcinowi Tyszce. Marzenie bohatera go zbulwersuje i sprawi, że opuści studio nie zgadzając się na metamorfozę. Kto wpadnie w szpony Malwiny Wędzikowskiej? Który z bohaterów dostanie od ekspertów sporo pieniędzy, i po co? Dlaczego Łukasz Urbański sprowadzi do programu klauna?
  60 MIN.
 • Królowe życia 5

  W ósmym odcinku „Królowych życia” poznamy zupełnie inną naturę Jacka... Łatka rosłego, silnego mężczyzny lekko się odklei. A to wszystko za sprawą kobiet... bo nastąpi to, na co widzowie czekali od dawna. Jacek pójdzie na randkę- i to nie jedną! Agnieszka będzie musiała poradzić sobie z fachowacami, którzy nie zawsze są fair. Na szczęście nie jest sama i zawsze może liczyć na pomoc swojego byłego męża. Warszawski dzień Rafała i Gabriela będzie wyglądał nieco inaczej niż sobie zaplanowali. Opieka nad kilkuletnim dzieckiem zmusi ich do pewnych refleksji. Jakich? Tego widzowie dowiedzą się, oglądając ósmy odcinek „Królowych życia”.
  45 MIN.
 • Tabu Polska

  Strach przed śmiercią to jedno z najbardziej powszechnych ludzkich odczuć. Nie dziwi więc, że po to, by go okiełznać, wykształcono wiele zwyczajów, rytuałów, zakazów i nakazów. Wydaje się, że strach ten narastał wraz z rosnącą sekularyzacją wielu współczesnych społeczeństw. Bez perspektywy teologicznej i niesionych przez nią wizji życia po śmierci wielu czuje się bezradnie w obliczu fizycznego końca. Być może jest to jeden z powodów, dla których temat śmierci został zepchnięty w mrok. Coraz rzadziej praktykuje się tak powszechne niegdyś czuwanie przy zmarłych czy spotyka idące przez wioski i miasteczka procesje pogrzebowe. Są jednak ludzie, którzy każdego dnia mierzą się ze śmiercią z odwagą, a czasami nawet z przyjemnością. Umieranie, ciała zmarłych, rozkład biologiczny stanowią część ich zawodowego lub prywatnego życia. Dla większości z nas jest to zupełnie niezrozumiałe. Gdy Magda opowiada o swoim życiu i pracy, ludzie patrzą na nią z zadziwieniem, przerażeniem i fascynacją, choć nie zawsze właśnie w tej kolejności. Dlaczego? Magda zajmuje się rekonstrukcją i kosmetyką pośmiertną. Uwielbia swoją pracę. Ze śmiercią zetknęła się jako dziecko, często bawiąc się w prowadzonym przez rodziców domu pogrzebowym. Potem zaczęła im pomagać. Nie dba o to, co myślą inni, nawet, jeżeli zdarza jej się słyszeć, że jej bliskich nazywa się „Rodziną Adamsów”. "Naznaczeni śmiercią"
  55 MIN.
 • Świat bez fikcji 13

  ŚWIAT BEZ FIKCJI prezentuje reportaże telewizyjne wykraczające daleko poza to, co można zobaczyć w programach informacyjnych. Wybitni brytyjscy reporterzy wyruszają w najbardziej niebezpieczne i niedostępne części świata. Przedstawiają historie dla wielu niewygodne i ignorowane przez popularne media. W epicentrum ich relacji jest człowiek i jego historia. Rozmawiają z ludźmi, którzy doświadczyli największych tragedii: horroru wojny, zawłaszczeń, negatywnych skutków globalizacji. Zawsze przed innymi, otwarci na poruszające historie, podróżują w poszukiwaniu miejsc, gdzie ludziom dzieje się krzywda Dla nich to człowiek jest najważniejszy. „Świat bez fikcji” to reportaże telewizyjne w najlepszym wydaniu.
  30 MIN.
 • Alfabet strachu

  W trzecim odcinku ALFABETU STRACHU prowadzący wcieli się w rolę amanta, który wystawi na ciężką próbę ojców nastolatek. Zobaczymy jak zareagują, kiedy do drzwi zapuka mężczyzna po trzydziestce, który oświadczy im, że planuje wspólną przyszłość i ich ukochaną córką. Czy przyjmą fakt, że dziewczyna może chcieć związać się z mężczyzną, który może być rówieśnikiem jej rodziców? W kolejnej części odcinka, będziemy świadkami eksperymentu, który sprawdzi z czego wynika strach przed HIV. Czy jest to efekt niewiedzy, czy też realnych zagrożeń? Czy rodzice kilkulatków zgodzą się na wspólny wyjazd ich dzieci z chłopcem, zarażonym wirusem. Czy zdobędą się na odwagę, by porozmawiać o swojej decyzji z ojcem tego chłopca. Na koniec staniemy oko w oko z weteranem wojny w Afganistanie i jego szczerym wyznaniem, o tym jaką cenę zapłacił za bliskie spotkanie z śmiercią. Opowie o tym, co przeżył będąc świadkiem zastrzelenia pierwszego polskiego żołnierza, jego przyjaciela. Podzieli się swoimi doświadczeniami, jak ucierpiała jego psychika i czy strach z pola walki towarzyszy mu do dziś. O jak OJCOSTWO H jak HIV W jak WOJNA
  30 MIN.
 • W ostatniej chwili

  "Czegoś takiego się nie spodziewali!". Do grona naszych ratowników dołączyła kobieta. Doktor Izabela Bondyra otrzymuje wezwanie do 85-letniego mężczyzny, u którego wystąpiły duszności. To dość częsta przypadłość u ludzi w podeszłym wieku, której nie można bagatelizować. Pogłębiające się problemy z oddychaniem mogą doprowadzić do zatrzymania oddechu. Na miejscu okazało się jednak, że problem był zupełnie inny… W tym czasie do szpitalnego oddziału ratunkowego zgłasza się mężczyzna, który dzień wcześniej został napadnięty na ulicy. Bolą go nerki, w moczu pojawiła się krew. Doktor Andrzej Nabzdyk musi sprawdzić, czy nerka nie jest pęknięta, co mogłoby bezpośrednio zagrozić życiu pacjenta. Mężczyzna ma za sobą wojenną przeszłość i z tego względu nie chce pokazywać swojej twarzy. Opowiada o tym, jak w czasie działań bojowych uratował koledze życie, wkładając mu wnętrzności do rozprutego brzucha i zaszywając. W zaśnieżonym bieszczadzkim domu, położonym na odludziu, 70-letni mężczyzna czuje bóle w klatce piersiowej. Najprawdopodobniej przechodzi trzeci w swoim życiu zawał. Wokół zimowy krajobraz. Daleko do cywilizacji. Karetka pogotowia nie daje rady dojechać po śliskiej, górskiej drodze. Helikopter jest jedynym szybkim rozwiązaniem. Przemek Barczentewicz oraz lekarz i pilot będą tam najszybciej. Zapraszamy na "W ostatniej chwili"!
  30 MIN.
 • W ostatniej chwili

  "Tylko amputacja uchroni go przed śmiercią. Pacjent się na to nie zgadza". To, co zobaczyła doktor Izabela Bondyra było straszne i szokujące. Pacjent, do którego przyjechała z pomocą ma całkowicie siną, czarną wręcz nogę. Podobno od kilku tygodni. Wyjście jest tylko jedno: natychmiastowa amputacja. W przeciwnym razie pacjentowi grozi śmierć. Niestety chory odmawia współpracy. Nie chce jechać do szpitala… Pani Irena jest tego dnia już trzecią osobą, która zgłosiła się do szpitalnego oddziału ratunkowego ze złamaniem ręki w nadgarstku. Wyszła na spacer z psem, po czym poślizgnęła się na oblodzonym chodniku. Czeka ją najprawdopodobniej nastawianie złamanej ręki, jeśli zdjęcie rentgenowskie potwierdzi, że uraz jest poważny. Niestety w tym przypadku, mimo znieczulenia miejscowego, takie nastawianie może być bolesne. Karetka jedzie do wypadku samochodowego. Droga jest bardzo śliska, ze względu na atak zimy. O mały włos nie dochodzi do jej zderzenia z autobusem…
  30 MIN.
 • Anatomia głupoty według Doroty Wellman

  Głupota to potocznie odwrotność mądrości. A może to pozornie bezmyślne i szalone zachowania są motorem postępu? Dorota Wellman pokaże, jak w oparciu o zdrowy rozsądek i nauki ścisłe uczyć się na cudzych błędach! „Anatomia głupoty według Doroty Wellman” zajmie się śmiesznymi i absurdalnymi na pierwszy rzut oka filmikami z sieci. Przypadki ludzkiej bezmyślności zostaną skonfrontowane z opinią prowadzącej Doroty Wellman. Dowiemy się, gdzie leży granica między odwagą, ciekawością świata a głupotą oraz czy można naukowo wytłumaczyć każde szaleństwo.
  30 MIN.
dalej
Zobacz program innych kanałów