7 grzechów

7 grzechów

Programy polskie

Najbliższa powtórka: czwartek, 2:00

Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Każdy z tych grzechów może doprowadzić do zbrodni…

"7 grzechów" to nowy program kryminalny TTV. Każdy z odcinków opowiada o morderstwach, których głównym motywem jest jeden z siedmiu grzechów głównych.

Obok materiałów telewizyjnych, nakręconych w miejscach zbrodni oraz policyjnych materiałów operacyjnych, przeprowadzamy rozmowy z ekspertami. To duchowni, teolodzy, policjanci z wydziału zabójstw, patolodzy sądowi i eksperci z dziedziny kryminalistyki. Będą się zastanawiać, dlaczego grzeszymy i skąd bierze się zło.

Zbrodnia i kara, ludzkie słabości i motywy, dla których niektórzy odbierają życie innym. Dlaczego kieruje nami chciwość? Do czego wiedzie niepohamowany gniew? Jak bardzo można się zatracić w lenistwie? Który grzech jest najcięższy? Dlaczego zbrodnia nie może być doskonała? Odpowiedzi znajdziecie w "7 grzechach".

 • Siedem grzechów głównych to zarazem siedem motywów, siedem skłonności lub siedem okoliczności zbrodni. Grzechy te nie istnieją w próżni. Łączą się ze sobą i wzajemnie się napędzają. Rzadko mamy do czynienia z przestępstwem, w którym występują wszystkie elementy zawarte w religijnym katalogu ludzkich ułomności. Kiedy jednak dochodzi do takiej sytuacji, zbrodnia przybiera postać przerażającą, którą trudno wymazać ze zbiorowej pamięci.

  Do takich przypadków należy sprawa Krzysztofa Olewnika. Ta sprawa jest powszechnie znana, ale po raz pierwszy przedstawimy ją jako skomplikowaną mozaikę grzechów popełnianych przez wszystkie osoby zamieszane w sprawę. Chciwość porywaczy, zazdrość lokalnych działaczy partyjnych, lenistwo policji  i pycha władz złożyły się na morderczą lawinę, która doprowadziła do śmierci Krzysztofa Olewnika. W tle tego przestępstwa pojawiały się także nieczystość, nieumiarkowanie w piciu i gniew…

  Oglądajcie "7 grzechów"

  Krzysztof Olewnik/ fot. Archiwum TTV

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix