Bez recepty

Bez recepty

Programy polskie

Większość z nas o zdrowiu myśli dopiero wtedy gdy zaczyna nas coś boleć, kłuć, uciskać. Ale wtedy zwykle jest za późno. W nowym sezonie programu Bez recepty przekonujemy, że o zdrowie trzeba dbać zanim się nam ono zepsuje.

Czyli będzie dużo o profilaktyce, o tym jak nie chorować a jeśli już pojawiają się u nas jakieś objawy to jak zareagować i gdzie udać się po pomoc. Bez recepty nie tylko edukuje ale też pomaga. Nasze studio odwiedzają eksperci, ale też gwiazdy. Nie zabraknie też prawdziwych, wzruszających historii ludzi, którzy borykają się z różnymi schorzeniami.

 

Program prowadzą dziennikarze: Izabela Filc-Redlińska i Monika Selimi, wraz Pawłem Grzesiowskim – pediatrą, immunologiem oraz Grzegorzem Długoszem - dentystą.

Audycja "Bez recepty" ma charakter edukacyjny i nie zastępuje konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Wszelkie treści komunikowane w audycji są wyłącznie ogólnymi spostrzeżeniami na temat zdrowia i nie odnoszą się do żadnej konkretnej osoby.
W szczególności treści te nie mogą być traktowane jako diagnoza stanu zdrowia, ani wskazanie podjęcia określonej terapii dla konkretnej osoby.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy bezwzględnie skontaktować się lekarzem.
Nadawca nie ponosi odpowiedzialności za następstwa zaniechania kontaktu z lekarzem lub farmaceutą, ani za skutki podejmowanego leczenia na podstawie treści przedstawionych w audycji.

 

 

 • Zawał, cukrzyca, udar – na te choroby pracujemy latami, często już we wczesnej młodości. Tak często słyszymy o nich, że wydaje się, że wszystko wiemy ale czy na pewno? Kiedy młody człowiek dostaje zawału lub udaru albo diagnozuje się u niego cukrzycę, często jest zaskoczony ponieważ powszechnie uważa się, że są to choroby wieku podeszłego. I jest to prawda ale w ostatnich dekadach, coraz młodsze osoby zaczynają zapadać na te śmiertelne choroby.

  W programie powiemy jakie się ustrzec przed tymi chorobami, jakie są ich pierwsze objawy, jak monitorować i postępować, kiedy choroba już nas dopadnie. I choć z powodu zawału, cukrzycy czy udaru można stracić życie, to odpowiednio monitorowane ciśnienie, waga ciała, poziom cholesterolu czy cukru we krwi może radykalnie wydłużyć nam życie.

  Ekspertami w odcinku będą: dr Cezary Olszewski – kardiolog, prof. Przemysława Jarosz-Chobot – diabetolog, prof. Grzegorz Oszkinis – chirurg naczyniowy, Magdalena Hafezi-Chojecka – podolog. Specjalnym gościem będzie Iwona Pavlovic, która zdradzi nam jak dba o siebie aby utrzeć się przed chorobami serca. Oglądajcie "Bez recepty".


  źródło zdjęcia: Thinkstock

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Pytanie do Pana Doktora Grzesiowskiego - wielka prośba o pomoc. Panie Doktorze, stała się rzecz straszna. Nie wiedząc, że jestem w ciąży przyjęłam szczepionkę na różyczkę (różyczka, odra, świnka). Stało się to na dosłownie na samym początku ciąży. Czy jest na to jakaś recepta, jest jakaś szansa, że szczepionka nie uszkodziła... rozwiń

~Gość

Drogi Panie Grzesiowski wlasnie slucham z przerazeniem pana wypowiedzi o tasiemcach w programie miasto kobiet w TVN. Tasiemiec ma dwoch zywicieli i po spozyciu jaj tasiemca (czlonu) nie rozwija sie tasiemczyca (jak pan twierdzi) lecz cystocerkoza - wagry tasiemca lokuja sie w roznych organach. Dopiero spozycie tych wagrow powoduje tasiemczyce. Cystocerkoza... rozwiń

~Gość

jak lubiłem pgladac ten program to przez tego "drakule"nie mogę już na to patrzeć....Zmiencie tego "prowadzącego od szczepionek"

Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix