Bez recepty

Bez recepty

Programy polskie

Większość z nas o zdrowiu myśli dopiero wtedy gdy zaczyna nas coś boleć, kłuć, uciskać. Ale wtedy zwykle jest za późno. W nowym sezonie programu Bez recepty przekonujemy, że o zdrowie trzeba dbać zanim się nam ono zepsuje.

Czyli będzie dużo o profilaktyce, o tym jak nie chorować a jeśli już pojawiają się u nas jakieś objawy to jak zareagować i gdzie udać się po pomoc. Bez recepty nie tylko edukuje ale też pomaga. Nasze studio odwiedzają eksperci, ale też gwiazdy. Nie zabraknie też prawdziwych, wzruszających historii ludzi, którzy borykają się z różnymi schorzeniami.

 

Program prowadzą dziennikarze: Izabela Filc-Redlińska i Monika Selimi, wraz Pawłem Grzesiowskim – pediatrą, immunologiem oraz Grzegorzem Długoszem - dentystą.

Audycja "Bez recepty" ma charakter edukacyjny i nie zastępuje konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Wszelkie treści komunikowane w audycji są wyłącznie ogólnymi spostrzeżeniami na temat zdrowia i nie odnoszą się do żadnej konkretnej osoby.
W szczególności treści te nie mogą być traktowane jako diagnoza stanu zdrowia, ani wskazanie podjęcia określonej terapii dla konkretnej osoby.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy bezwzględnie skontaktować się lekarzem.
Nadawca nie ponosi odpowiedzialności za następstwa zaniechania kontaktu z lekarzem lub farmaceutą, ani za skutki podejmowanego leczenia na podstawie treści przedstawionych w audycji.

 

 

 • Zawał, cukrzyca, udar – na te choroby pracujemy latami, często już we wczesnej młodości. Tak często słyszymy o nich, że wydaje się, że wszystko wiemy ale czy na pewno? Kiedy młody człowiek dostaje zawału lub udaru albo diagnozuje się u niego cukrzycę, często jest zaskoczony ponieważ powszechnie uważa się, że są to choroby wieku podeszłego. I jest to prawda ale w ostatnich dekadach, coraz młodsze osoby zaczynają zapadać na te śmiertelne choroby.

  W programie powiemy jakie się ustrzec przed tymi chorobami, jakie są ich pierwsze objawy, jak monitorować i postępować, kiedy choroba już nas dopadnie. I choć z powodu zawału, cukrzycy czy udaru można stracić życie, to odpowiednio monitorowane ciśnienie, waga ciała, poziom cholesterolu czy cukru we krwi może radykalnie wydłużyć nam życie.

  Ekspertami w odcinku będą: dr Cezary Olszewski – kardiolog, prof. Przemysława Jarosz-Chobot – diabetolog, prof. Grzegorz Oszkinis – chirurg naczyniowy, Magdalena Hafezi-Chojecka – podolog. Specjalnym gościem będzie Iwona Pavlovic, która zdradzi nam jak dba o siebie aby utrzeć się przed chorobami serca. Oglądajcie "Bez recepty".


  źródło zdjęcia: Thinkstock

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

jak lubiłem pgladac ten program to przez tego "drakule"nie mogę już na to patrzeć....Zmiencie tego "prowadzącego od szczepionek"

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   tvnpix