Dzieciaki

Dzieciaki

Programy polskie

O co w tym chodzi?
"Dzieciaki" od listopada na antenie!

Patryk jest zagubiony po rozwodzie rodziców, Asia cierpi na zaburzenia odżywiania, a Perez myśli o samobójstwie. To tylko niektórzy z bohaterów programu "Dzieciaki" i niektóre problemy, z którymi się borykają. Wszyscy są podopiecznymi fundacji Piotra Majora. Czy dzięki twórczym zajęciom zagubione i niepewne siebie dzieciaki rozwiną pasje i odmienią  swoje życie?

Grupa nastolatków uczęszcza na zajęcia prowadzone przez pracowników fundacji "Oto tu chodzi", założonej przez Piotra Majora. Pod czujnym okiem swoich opiekunów przygotowują spektakl taneczny "Romeo i Julia w nowej odsłonie". Dzięki wspólnej pracy twórczej dzieciaki mają szansę na odnalezienie i rozwijanie swoich talentów. Pomagają im w tym gwiazdy związane ze Śląskiem, m.in. finalista pierwszej edycji  programu "You Can Dance" Rafał Kryla "Tito", piłkarz Kamil Kosowski czy raper Abradab. W każdym odcinku przedstawiona jest historia jednego z dzieciaków i problemów, z którymi się zmaga. Z niektórymi z nich, np. jąkaniem czy konfabulacją, można sobie dość łatwo prowadzić. Są jednak sytuacje dużo poważniejsze - narkotyki, niepohamowana agresja czy tożsamość seksualna. Jak sobie z tym poradzą pracownicy fundacji?

  • Paulina ma za sobą toksyczny związek ze sporo od siebie starszym mężczyzną, który dzięki jej zeznaniom trafił do więzienia, a ona musiała zmienić miejsce zamieszkania.

    Trafiła do rodzinnego domu dziecka na Śląsku i na zajęcia do fundacji Piotra Majora. W momencie, gdy dostaje główną rolę i przygotowuje się do występu w spektaklu, jej przeszłość nieoczekiwanie wraca. Mężczyzna, o którym próbowała zapomnieć odnajduje ją i dokonuje zemsty.

    Przekonacie się o tym w kolejnym odcinku "Dzieciaków"!

    Paulina/ fot. Agnieszka Rzymek


 

 

tvnpix