Moje wielkie cygańskie wesele

Moje wielkie cygańskie wesele

Programy zagraniczne

"Moje wielkie cygańskie wesele" to niecodzienna okazja, aby od kulis poznać zamknięty dla postronnych, świat Romów we współczesnej Wielkiej Brytanii.

Wiekowe tradycje i obyczaje spotykają się ze współczesnymi trendami modowymi i nowoczesnym stylem życia, co prowadzi do nieuniknionego zderzenia dwóch różnych kultur. Obserwujemy trudno dostępny świat tej fascynującej, a zarazem często niezrozumiałej przez innych społeczności podczas ceremonii ślubnych.  Odkrywamy z jednej strony rywalizujące  panny młode o  to, która z nich będzie miała najwspanialszą suknię ślubną, z drugiej temat tabu jakim są nieślubne dzieci, a o rozwodach nikt tu nawet nie słyszał. Dla wielu dziewcząt ze społeczności Romów wiek 20 lat to staropanieństwo; dlatego przy wsparciu rodzin i za ich przyzwoleniem wychodzą za mąż wkrótce po swoich 16 urodzinach.  Ślub to prawdziwy spektakl.  Dziewczęta wprowadzane są do kościoła w bogato zdobionych, obszernych sukniach, które często ważą więcej, niż sama panna młoda. Mimo, że wyglądają prowokacyjnie, to wciąż w środowiskach romskich obowiązuje tradycja czystości przedmałżeńskiej - zasada coraz rzadziej spotykana wśród współczesnych brytyjskich nastolatków.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

każdy ma prawo do własnego zdania i nie musi się ubierać i naśladować innych. nie ważne w jakiej religii się urodził w jakiej rodzinie i skąd pochodzi. należy szanować każdą kulturę i być otwartym

~Gość

Ten serial jest tragiczny. Sposób ubierania, malowania się jest okropnie tandetny. Dziewczyny nie mają wyczucia stylu, klasy i dobrego smaku. ŻAŁOSNE !!!

Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix