Najniebezpieczniejsze drogi świata

Najniebezpieczniejsze drogi świata

Programy zagraniczne

Ponoć przez kulę ziemską ciągnie się osiem najniebezpieczniejszych dróg, a każda z nich słynie z wyjątkowych niebezpieczeństw i ponurych historii pochłoniętych ofiar. Podróż przez większość z nich traktowana jest jako zło konieczne. Ale niektóre z nich  przemierza się tylko po to, by poczuć dreszcze emocji. Ekipa ratunkowa za pomocą materiałów wybuchowych sztucznie wywołuje lawinę, by uratować kierowców przed utknięciem w ponad 10 metrowych zaspach śniegu. Na wysokości ponad 3300 metrów kierowca autobusu musi zaryzykować życie swoich pasażerów podczas przejazdu przez zniszczony, rozpadający się fragment drogi na stromym górskim zboczu.  Osuwiska, ślepe zaułki, a nawet ostrzał z broni maszynowej - na to wszystko są narażeni kierowcy codziennie pokonujący te drogi. Przez najwyższe szczyty Chin, pozornie niewinne równiny, po najgłębsze doliny w Utah - czy naprawdę uważasz, że twoja droga do pracy to piekło?  Jeśli tak, to jeszcze przed tobą podróż "Najniebezpieczniejszą drogą świata".

 • Jeśliby drogi potrafiły mówić, opowiedziałyby nam wiele historii. Przedstawiane w programie "Najniebezpieczniejsze drogi świata" mogłyby opowiedzieć wiele historii.

  Każda z nich zaskakuje w inny sposób. Jedni zapuszczają się w niebezpieczne rejony z przymusu, inny chcą z chęci ryzyka. Czasem nieostrożny ruch kierownicą może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

  W tym odcinku przybliżymy wam historię drogi w południowej Ameryce. Będzie to opowieść o drodze Yungas w Boliwii.  Około 69 km drogi dzielą kierowcę i pasażerów o centymetry pomiędzy życiem, a śmiercią. Pobocza Yungas to mieni świadkowie tysięcy ludzkich nieszczęść. Droga ta nazwana drogą śmierci, to jedyna możliwość dotarcia do wiosek położonych wysoko w górach. Pogoda również nie pomaga po pokonywaniu kilometrów. Częste deszcze i gęsta mgła nie pomagają w pokonywaniu dystansu.

  Jaka historia doprowadziła do powstania osad w miejscach tak trudno dostępnych? Jak wygląda codzienne życie mieszkańców, którzy niemal każdego dnia ryzykują życie aby zapewnić rodzinie podstawowe minimum do przeżycia? Jeśli jesteście ciekawi zapraszamy do oglądania nowego programu "Najniebezpieczniejsze drogi świata".

  "Najniebezpieczniejsze drogi świata"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix