Życie na krawędzi

Życie na krawędzi

Programy zagraniczne

W tej fascynującej serii charyzmatyczny i nieustraszony Todd Sampson,  wielokrotnie nagradzany dokumentalista, sprawdza na sobie prawa nauki.

W każdym odcinku dosłownie stawia swoje życie na krawędzi, poddając je prawom fizyki. Prawa fizyki rządzą każdym aspektem życia na tej planecie. Są jedną z niewielu rzeczy w życiu, które są uniwersalne, niezmienne i przewidywalne.

Rzadko się nad tym zastanawiamy, ale wpływają na wszystko, co robimy. W każdym z odcinków serii śledzimy drogę od  jądra pomysłu do śmiałego eksperymentu. To najczystsza prezentacja fizyki,  z udziałem kilku czołowych australijskich naukowców – „wyznawców” dziedziny.

Te nieustraszone eksperymenty są na łasce warunków pogodowych, ludzkiego błędu, mechanicznej awarii  i własnej woli własnej Todda.  Ale to jedna rzecz, aby uwierzyć w naukę i całkiem inną jest ryzykować dla niej własne życie. „Życie na krawędzi” zostało nakręcone pięknych miejscach Australii i Nowej Zelandii, dzięki czemu mamy szansę zobaczyć niewidzialne siły wokół nas w poetyckim wręcz ujęciu.

To doskonały program  dla fanów nauki i wszystkich, którzy są ciekawi otaczającego ich świata.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix