Fobie

Fobie

HitProgramy polskie

Fobia to silny lęk, który dezorganizuje życie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na świecie istnieje ponad 700 rodzajów fobii, a ostatnio dołączyła do nich nowa – strach przed koronawirusem. W każdym odcinku „Fobii”, nowego formatu TTV, psychologowie spróbują zdiagnozować problemy bohaterów. Poznają ich historie i odkryją głęboko skrywane tajemnice.

W serii 12 odcinków poznamy historie osób, dla których codzienność często zamienia się w piekło. Spotkamy ich w sytuacjach rodzinnych, w pracy czy podczas zupełnie niewinnych czynności. Każda z tych okoliczności może okazać się scenerią ataku paniki, ponieważ bodźce lękowe mogą pojawić się na każdym kroku. Rolą ekspertów jest odpowiedź na pytanie – na jaką fobię cierpi każdy z naszych bohaterów?

Lekarze oceniają, że u co czwartej osoby choć raz w życiu pojawił się niepohamowany lęk, a u około 10% objawy są tak nasilone, że konieczne jest leczenie. Fobiom zawsze towarzyszą objawy somatyczne: kołatanie serca, skrócony oddech, potliwość czy suchość w jamie ustnej. Każdy z bohaterów programu odczuwa je u siebie. Dziś zaburzenia lękowe zaliczane są do najczęściej występujących chorób psychicznych – pojawiają się częściej niż alkoholizm, depresja czy schizofrenia. Program „Fobie” podpowie, jak radzić sobie z własnym lękiem, ale też wyjaśni, jak pomóc bliskim.

Premierowy odcinek programu "Fobie"
we wtorek 27 października, o godz. 22:00 w TTV!

Zobaczcie zwiastun programu:

Zwiastun programu Fobie

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Boję się nawet patrzeć na ludzi na ulicy, w ogóle w oczy nie jestem w stanie patrzeć również :(

~Gość

Ja mam fobię społeczną a być może i zespół Aspergera, nie jestem w stanie funkcjonować nawet mimo leków, każde wyjście na zewnątrz to horror dla mnie ;-(

Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix