Archiwum

Gilon w ogniu...DeFacto Eksperyment

Aktualności

Gilon w ogniu...DeFacto Eksperyment
Karolina Gilon,DeFacto Eksperyment

 

DeFacto Eksperyment  - WYDANIE SPECJALNE

 

Już 25 Grudnia, w Boże Narodzenie zapraszamy naszych widzów na specjalne wydanie DeFacto, w którym Karolina Gilon na własnej skórze sprawdzi, w jakich sytuacjach fizyka może uratować nam życie. Momentami będzie naprawdę groźnie…

Kiedy zaczyna brakować równowagi pomiędzy plusami i minusami, wytwarza się spore napięcie. Jakie mogą być tego skutki? Karolinie włosy staną dęba i posypią się iskry. Wytworzymy także największe zjawisko elektryczne, jakie istnieje w przyrodzie – piorun! Karolina pożyczonym od dziadka starym golfem pojedzie do Hali Wysokich Napięć i sprawdzi, czy podczas burzy jesteśmy bezpieczni siedząc w samochodzie. Opowie, co się czuje, gdy w nasze auto walą pioruny.

Pokażemy również, jak wielka może być siła tarcia. Gdyby nie tarcie, nie moglibyśmy chodzić, samochody miałyby zerową przyczepność do jezdni itp. Ale czy ta siła jest w stanie uniemożliwić rozdzielenie dwóch złączonych ze sobą kartka po kartce książek telefonicznych? Sprawdzimy to w ekstremalny sposób: skacząc na linie zaczepionej o dwie złączone książki. Czy są one w stanie utrzymać ciężar skaczącego człowieka?

Na koniec najbardziej ekstremalne doświadczenie: Karolina przejedzie przez wielki płomień, w samej bieliźnie, a jej jedynym zabezpieczeniem będzie… zwykła woda! Tuż przed wjazdem z ogień o temperaturze około 400 stopni Celsjusza, wysokości 1,5 metra i długości około 2 metrów, zostanie polana wodą z deszczownic. Czy dzięki temu uniknie poparzenia?

 

PREMIERA: "DeFacto Eksperyment" Boże Narodzenie, Niedziela 15:00

Powtórki: Poniedziałek, 26/12/2016 o 10:05 i Niedziela, 1?01/2017 o 10:50

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix