Archiwum

Poznajcie dalsze losy bohaterów "Rinke. Na krawędzi"

Aktualności

Poznajcie dalsze losy bohaterów "Rinke. Na krawędzi"
Rinke. Na krawędzi - Andrzej jest ochroniarzem

W czasie trwania 10. odcinków programu "Rinke. Na krawędzi" poznaliście 9. bohaterów, którzy zmagali się z bezdomnością, byli to: Andrzej, Eugeniusz, Paweł, Jarek, Bogna i Jacek oraz drugi Andrzej, Robert i Daniel.

Wielu z nich udało się pomóc! Finałowy odcinek pokazał, że bezdomni potrzebowali jedynie pomocnej dłoni, kogoś, kto pokaże im inną drogę. Chcieli zmian i trwali w tym.

Andrzej w programie dowiedział się, że jego mama nie żyje, odnalazł jej grób i siostrę. Potem podjął terapię i wyszedł z nałogu alkoholowego, zaszył się esperalem a Rinke wynajął mu mieszkanie. W ostatnim odcinku możemy zobaczyć Andrzeja w pracy, gdzie jest ochroniarzem.

Eugeniusz to starszy człowiek, który nie chciał podjąć pracy i zarabiać pieniędzy, dlatego Rinke nie mógł wynająć mu mieszkania. Żeby nie mieszkał więcej w kanałach, kupiono mu przyczepę kempingową, żeby miał swoje własne łóżko.

Paweł mieszkał na działce i od dawna nie widział swojej córki. Rinke odnalazł ją i doprowadził do ich spotkania. To zmotywowało Arcziego do zmian - poszedł na terapię, wynajął mieszkanie i kupił samochód!

Jarek jako pierwszy z bohaterów "Rinke. Na krawędzi" wyszedł z bezdomności i podjął pracę. Od tamtej pory minął już prawie rok, a Jarek bardzo dobrze sobie radzi.

Bogna i Jacek ponad rok "mieszkali" w starym budynku bez okien i drzwi bez środków do życia. Jacek dorabiał jedynie sprzedając złom. Po spotkaniu z Rinke udało im się podjąć pracę. Potem zdecydowali, że zaszyją się esperalem i Rinki pomógł im wynająć mieszkanie.

Andrzeja przez długi czas można było spotkać na tzw. "patelni" pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie przesiadywał całe dnie. Tam żyło mu się dobrze - miał wielu kolegów, koleżanek. Zawiódł zaufanie Rinke, ale ten w niego nie zwątpił. Ostatecznie Andrzej skończył terapię i podjął pracę na planie filmowym.

Nie każdy z nich skorzystał z pomocy, jaką zaoferował im Rinke. Niestety nie udało się pomóc Robertowi, który mieszkał w namiocie pod mostem i pomimo tego, że wykazywał chęć zmiany, to jednak alkohol wygrał w jego życiu. Z kolei Daniel jest bezdomnym narkomanem. Jego życie rozsypało się przez mefedron. Rinke poznał go w pustostanie na Pradze, gdzie zgodził się na rozmowę przed kamerą. Przyznał, że często ma myśli samobójcze. Rinke zaproponował mu pomoc, ale nałóg go pochłonął.

 

Wszystkie odcinki "Rinke. Na krawędzi"

znajdziesz na Player.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix