Archiwum

Przemek Kossakowski wyrusza w podróż z osobami z zespołem Downa!

Aktualności

Przemek Kossakowski wyrusza w podróż z osobami z zespołem Downa!
Down the road. Zespół w trasie autor: Kobas Laksa / TTV

„Down the road. Zespół w trasie” to nowy program Przemka Kossakowskiego, który pojawi się na antenie TTV już wiosną 2020 roku. Opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z  Kossakowskim ruszają w podróż swojego życia. Wspólnie odwiedzą sześć krajów, a w drodze zmierzą się ze stereotypami, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki.

Zespół Downa dotyka jedną na 700 osób. To jeden chromosom, ale zmienia naprawdę dużo. Nasi bohaterowie nie uznają konwenansów - są szczerzy, prawdziwi, spontaniczni i niezależni. Jak poradzą sobie w podróży? Czego dowiedzą się o samych sobie?

Bohaterowie "Down the road. Zespół w trasie" spróbują odnaleźć się w sytuacjach, w których dotąd nie mieli okazji brać udziału. Z pozoru proste, rutynowe czynności, nie są dla nich czymś oczywistym. To czas na przełamywanie własnych barier - lot helikopterem, spacer na wysokości albo nurkowanie w lodowatej wodzie.

 

Już w niedzielę 12 stycznia Przemek Kossakowski pojawi się w Warszawie podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przybędzie tam razem z bohaterami programu "Down the road. Zespół w trasie" - Dominiką i Michałem. Widzowie będą mogli zobaczyć ich na żywo o 10:10 w TTV lub przybić im piątkę osobiście i wspólnie wesprzeć WOŚP na Placu Teatralnym w Warszawie.

Komentarze (21)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

ileż trzeba miec miłosci w sobie do drugiego tym bardziej niepełnosprawnego człowieka a jest nim Pan Przemek Kossakowski.Cudowny Panie ile wzruszen i łez ale ile tez radosci Pan dał ludziom tym programem i dlatego mam nadzieje,że inaczej spojrza teraz na takie osoby. Brawo dla Pana i pełny szacunek

~Gość

Brakuje mi kolejnych odcinków ;( Jeden z niewielu wartościowych programów w dzisiejszej TV. Dla mnie jest TTV zajmuje pierwsze miejsce wśród kanałów rozrywkowo/dokumentalnych.

~Gość

Wielki szacunek dla pomysłodawcy programu,dla uczestników i dla Pana Przemka. Czekam na drugi sezon.

~Gość

Mega program mam inne podejście dla ludzi z zespołem Downa kiedyś myślałam że to koszmarna choroba ludzie są niepoczytalni i nie bezpieczni teraz widzę że to są ludzie bardzo wartościowi nawet bardziej niż my zdrowi oni są świadomi swojej choroby i tak jak Krzysiek nie mogą się z nią pogodzić ja osobiście nie mogę doczekać sie... rozwiń

~Gość

To nie choroba jest koszmarna tylko otoczenie powoduje koszmar w życiu ludzi upośledzonych.To ogromne szczèście mieć taką osobę przy sobie.

~Gość

Rewelacyjny program! Daje nam szanse poznać ludzi z zespołem downa i pokochać ich. Dziekuje za niego!

~Gość

super program polecam nie mogę doczekać się następnego odcinka

~Gość

nikt nie zwrocil uwagi na tytul programu? Brzmi przynajmniej nie odpowiednio

~Gość

Dlaczego?

~Gość

Nie wierzę... Że też obrońcy praw człowieka się tym nie zainteresowali... Przecie zludzie będą to oglądać dla śmiechu...

~Gość

Jeśli masz na myśli gównażerię, to zapewne tak będzie. Ale dorośli inne mają perspektywy, więc nie oceniaj wszystkich swoją miarą.

~Gość

Świetny program. Powinien być obowiązkowo oglądany w szkołach.

Więcej komentarzy - rozwiń
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TTV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix