"O mały włos": Patryk jest taki sam, jak inni?

Iwona i Patryk rozmawiają przed salonem o tym, że córka burmistrza przychodzi do jego salonu.

Iwona i Patryk przezywają kolejną kłótnię. Czy kiedyś dojdą do porozumienia?

Wituś i Łukasz to mocna grupa wsparcia Iwony, robią wszystko by utrudnić życie Aneczce i pozbyć się jej z salonu. Przygotowują akcję dywersyjną, przebijają opony w samochodzie dziewczyny. Patryk zastaje ich na gorącym uczynku, sprawcy występku zbiegają z miejsca, a fryzjer zostaje oskarżony przez Aneczkę o uszkodzenie samochodu. Z kolei Andrzej, skarcony przez proboszcza, wyprowadza się z mieszkania kochanki. Nie kończy romansu, próbuje jedynie wyciszyć skandal wokół swojej osoby.
Salon Patryka odwiedza Milena, kobieta nalega na fryzjera, by ten uczesał ją do sesji trendsetterki. Panu Bogdanowi ten pomysł się wyraźnie nie podoba. Pojawia się również Misiek, lokalna gwiazda piłki nożnej oraz myśliwy Wojciech.
W salonie Iwony - rodzina myśliwego Wojciecha, jego żona i nastoletni syn. Nastolatek jest gitarzystą w zespole rockowym, rodzice wbrew jego woli zmuszają go do zmiany fryzury.
Misiek, cichy wielbiciel Justyny, wysyła do salonu Iwony zaproszenie do loży VIP, które zgarnia dla siebie Żanetka.
Andrzej kłóci się z Łukaszem, próbuje również przekupić Witusia by ten trzymał się z dala od jego syna. Patryk jest przesłuchiwany na komisariacie w sprawie uszkodzenia samochodu Aneczki, nie wydaje Łukasza. Iwona chce mu podziękować, jej plany krzyżuje Milena, którą zastaje w salonie fryzjera.
Niepokojące wieści przychodzą także z Warszawy - Oskar twierdzi, że Karolka jest ofiarą przemocy ze strony Jacusia.
Premiera 5. odcinka "O mały włos" w poniedziałek o godz. 17:10 w TTV.