Nasi w mundurach: Co powinno się znaleźć w plecaku przetrwania?

Rekruci w poprzednim odcinku dostali pieniądze na skompletowanie plecaka przetrwania na 72 godziny. Co sami zebrali, a co tak naprawdę powinno się tam znajdować? Pułkownik wyjaśnia.

Pułkownik Przepiórka przedstawił rekrutom, jak powinien wyglądać ekwipunek w plecaku przetrwania. Wszyscy byli zaskoczeni. Niewiele z tego, co potrzebne znalazło się w pakunkach uczestników "Naszych w mundurach".

Nasi w mundurach
Nasi w mundurach

"Nasi w mundurach" - co powinno znaleźć się w plecaku przetrwania?

W każdym plecaku powinna znaleźć się łączność. Każdy musi mieć też rękawiczki, a nawet rękawiczki robocze. Warto włożyć także narzędzia, takie jak nożyczki lub nóż. Butelka z filtrem. Ważny jest także kompas Przede wszystkim warto pamiętać o środkach medycznych: rękawiczki jednorazowe, gaza jałowa, bandaże elastyczne, plastry z opatrunkiem, środki do dezynfekcji rąk, folia termiczna, opaski uciskowe, środki przeciwbólowe, leki na zatrucia pokarmowe, elektrolity, sól fizjologiczna.

"Nasi w mundurach" - kim są dowódcy i instruktorzy?

Dowódcy 

Pułkownik Krzysztof Przepiórka, żołnierz Wojsk Specjalnych, oficer i dowódca oddziału bojowego Jednostki Wojskowej GROM. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa i narciarstwa. Absolwent kursu antyterrorystycznego w Stanach Zjednoczonych (Special Training Group) oraz kursu International Bodyguard Association w Wielkiej Brytanii. Uczestnik treningów i zawodów Sił Specjalnych w Niemczech, Francji, Hiszpanii i krajach Afryki Północnej. 

Major Tomasz Krajewski, specjalista ds. medycyny pola walki, instruktor walki wręcz, samoobrony, strzelectwa i pracy z bronią palną w pomieszczeniach zamkniętych. Współpracował z takimi służbami jak: ABW, Żandarmeria Wojskowa, Pomorska Brygada Logistyczna, Straż Graniczna oraz Jednostką Wojskową GROM. Absolwent szkolenia strzeleckiego w Specjalistycznym Centrum Treningowym Guardia di Finanza we Włoszech. Certyfikowany trener Krav Magi. 

Nasi w mundurach
Nasi w mundurach

Instruktorzy 

Starszy chorąży sztabowy, Radosław "Otwór" Otworowski, przez 15 lat służący w Jednostce Wojskowej GROM. Były operator zespołu bojowego, instruktor taktyki i strzelectwa. Uczestnik 5 misji specjalnych w Iraku i Afganistanie. 

Major Adam „Ryki” Rycman, żołnierz Jednostki Wojskowej GROM przez 13 lat. Szef wydziału szkolenia. Uczestnik 4 misji specjalnych w Iraku i Afganistanie. Absolwent kursu kwalifikacyjnego Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych 

"Nasi w mundurach" - co wydarzy się w 3. sezonie?

Armia wzywa! W trzecim sezonie „Nasi w mundurach” w szkoleniu wezmą udział pary, rodziny i przyjaciele, a rywalizacja odbywać się będzie nad polskim morzem, w tajnej bazie wojskowej i ultranowoczesnym ośrodku szkoleniowym. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości