Dorota Wellman 

Anatomia Głupoty wedlug Doroty Wellman
Anatomia Głupoty wedlug Doroty Wellman
Dorota Wellman to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gwiazd stacji TVN. Jest z nią związana od 2007 roku, kiedy dołączyła do grona prowadzących porannego programu „Dzień Dobry TVN”. Wspólnie z Marcinem Prokopem tworzą tam zgrany duet. W 2023 roku Dorota Wellman została gospodynią teleturnieju „Kto to wie?”, w którym wirtualnie łączy się z uczestnikami i sprawdza ich intuicję, bazując na sondażach. 

Dorota Wellman w produkcjach Grupy TVN Warner Bros. Discovery

Dorota Wellman współpracuje z Grupą TVN Warner Bros. Discovery już przeszło 15 lat i od tego czasu widzowie mogli zobaczyć ją w licznych produkcjach na kanałach TVN, TVN Style, TVN Fabuła, czy TTV.

Poza „Dzień Dobry TVN” i „Kto to wie?”, Dorota Wellman była też gospodynią programu „Clever – widzisz i wiesz”, emitowanego w 2008 roku na antenie TVN. Prezenterka od lat jest również związana z kanałem TVN Style, gdzie widzowie mogli zobaczyć ją m.in. w „Inspirujących kobietach”, „Mieście kobiet”, czy „Ten jeden dzień”. Dorota Wellman była związana z produkcjami TVN Fabuła – „A momenty były?” i „Numerek z Dorotą”. Dwukrotnie zasiadła również na słynnej kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego.

Dorota Wellman ma na swoim koncie także gościnny udział w produkcjach fabularnych. Mogliśmy zobaczyć ją m.in. w tytułach „Wałęsa”, „39 i pół”, „Niania”, „Naznaczony”, czy „Bokser”.

Dorota Wellman o programie "Kto to wie?"
Dorota Wellman o programie "Kto to wie?"
Dorota Wellman wraca do TVN Style! "Czekałam na taki program"
Dorota Wellman wraca do TVN Style! "Czekałam na taki program"
Dorota Wellman wraca do TVN Style! "Czekałam na taki program"

Dorota Wellman – życie prywatne

Dorota Wellman ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, a swoją karierę dziennikarską rozpoczęła od radia. Współpracowała z takimi rozgłośniami, jak Radio „Solidarność”, Radio Zet, Tok FM, była także dyrektorką programową Radia Eska. Współpracowała również z najbardziej poczytnymi magazynami kobiecymi, m.in. „Wysokimi Obcasami”, „Galą” i „Vivą”. Przed rozpoczęciem współpracy z TVN, widzowie mogli zobaczyć ją również w roli gospodyni w innych stacjach telewizyjnych.

Dorota Wellman ma na swoim koncie także licznie publikacje książkowe, wśród nich można znaleźć takie tytuły jak „Życie towarzyskie”, „Jak być przyzwoitym człowiekiem”, „Ja nie mogę być modelką”, czy „Jak zostać zwierzem telewizyjnym?”.

Prywatnie Dorota Wellman jest żoną fotografa Krzysztofa Wellmana. Mają razem syna Jakuba.

Kto to wie? Dorota Wellman
Kto to wie? Dorota Wellman

Dorota Wellman – nagrody i wyróżnienia

Dorota Wellman to według rankingów „Gazety Wyborczej” i „Wprost” jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach. Jest zdobywczynią licznych nagród, w tym:

 • Pierwsze miejsce w rankingu „25 najcenniejszych polskich gwiazd 2018” dwutygodnika „Forbes”
  • Statuetka Grubej Ryby w kategorii Kobieta Koloru Radia Kolor (2016)
   • Laureatka w kategorii InicjaTOR nagrody MediaTory (2015)
    • Laureatka Europejskiej Nagrody Tolerancji (2014)
     • Nagroda Wiktory w kategorii Prezenter Telewizyjny (2010)
      • Wspólnie z Marcinem Prokopem zostali laureatami Hiacynta w kategorii media (2008)

       Autor: Aleksandra Wolniewicz

       podziel się:

       Pozostałe wiadomości