Wielki żużel w Warszawie! SGP Polski w sobotę w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze

663c7bf1c3461_thumbnail
Wielki żużel w Warszawie! SGP Polski w sobotę w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze
Przed nami druga runda Speedway Grand Prix! W sobotę na stadionie Narodowym w Warszawie zobaczymy rywalizację najlepszych żużlowców świata. Czy Bartosz Zmarzlik odniesie pierwsze w karierze zwycięstwo w stolicy? Transmisja w sobotę od 18:30 w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze.

Nowy sezon rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu rozpoczął się 29 kwietnia w Donji Kraljevec. Po dwóch zwycięstwach z rzędu na inaugurację sezonu, Bartosz Zmarzlik tym razem zajął czwarte miejsce. Zwycięzcą SGP Chorwacji i pierwszym w tym sezonie liderem klasyfikacji generalnej został Jack Holder. Drugie miejsce zajmuje kolejny Australijczyk, Jason Doyle, a trzeci jest Szwed Fredrik Lindgren. To właśnie on w ubiegłym roku okazał się najszybszy w Warszawie, wyprzedzając Holdera i Zmarzlika. Czy tym razem Bartosz Zmarzlik wreszcie dopnie swego i odniesie pierwsze w karierze zwycięstwo w Warszawie? Transmisja SGP Polski w sobotę od 18:30 w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Zawody skomentują Michał Korościel i Marcin Kuźbicki. W studiu prowadzonym przez Sebastiana Szczęsnego swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Reporterem podczas SGP Polski będzie Mateusz Kędzierski. Z kolei Marcelina Rutkowska-Konikiewicz i Rafał Lewicki będą relacjonować wydarzenia z parku maszyn.

W piątek odbędą się kwalifikacje, po raz pierwszy rozgrywane w formule sprintu. Zawodnicy startujący w czterech czteroosobowych grupach będą mieli po 2 minuty na jak najszybysze przejechanie okrążenia. Ci, którzy osiągną najlepsze czasy w każdej grupie, awansują do biegu finałowego. Jego zwycięzca otrzyma cztery punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej SGP. Pozostali żużlowcy zdobędą odpowiednio: trzy, dwa i jeden punkt. Transmisja kwalifikacji w piątek od 17:00 w Eurosporcie 2 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Źródło: Informacja prasowa

podziel się:

Pozostałe wiadomości