W szkole z rówieśnikami nie zawsze bywa łatwo. Zwłaszcza w momentach, kiedy ktoś wyróżnia się czymś nietypowym dla danej grupy. Jak było w przypadku uczestników programu "Back to school. Prawdziwy egzamin"?
Pogawędka podczas obiadu o szkolnych czasach obudziła niemiłe wspomnienia wśród uczestników programu "Back to school. Prawdziwy egzamin". Zwłaszcza Dominik Abus przypomniał sobie, jak był wyzywany w szkole za swoje nazwisko - Miałem przerąbane, że miałem ojca Araba i ludzie nie mogli tego zrozumieć - tak tłumaczy Dominik.
Niestety nie tylko on miał problemy z rówieśnikami. Davina i jej córki również były wyśmiewane przez innych. Wszystko za sprawą innego koloru skóry. Takich sytuacji jest wiele w szkołach. Często "inność" nie jest akceptowana przez resztę i dochodzi do wyzwisk, szykanowania, wyśmiewania. Dzieciom dotkniętym takim problemom jest trudno sobie z tym radzić.
Potrzebni są w takich sytuacjach nauczyciele, pedagodzy, psychologowie i rodzice, którzy powinni edukować dzieci już od najmłodszych lat. Należy rozmawiać i tłumaczyć świat taki, jakim jest i że coś, co jest uważane dla nich za normę, może takie nie być. Musimy być otwarci na wszystko, co jest dookoła nas.
"Back to school. Prawdziwy egzamin" - co dzieje się w 3. odcinku?
Kolejny odcinek „Back to school. Prawdziwy egzamin” sprawdzi wiedzę z zakresu języków obcych. Będą musieli zaprezentować się po angielsku i zmierzyć z poprawną wymową prostego, acz podstępnego słówka „the”. Po powrocie do internatu czeka ich z kolei praca z języka polskiego i pisanie rozprawki, co okaże się trudnym zadaniem. Następnego dnia nauki całą klasę czeka powtórka z historii polski i świata i niezwykle wymagająca lekcja dotycząca genetyki. Z kolei podczas wizyty w stołówce jeden z uczestników wyzna, co spotkało go w szkole, gdy był mały.
"Back to school. Prawdziwy egzamin" - o czym jest program?
“Back to school. Prawdziwy egzamin” to program stanowiący połącznie reality show i eksperymentu społecznego, w którym grupa dorosłych będących rodzicami, wróci do szkoły, by znów stać się uczniami. Zamknięci w placówce z internatem uczestnicy przez 2 tygodnie będą mierzyć się z przedmiotami obecnymi w podstawie programowej: od polskiego, przez matematykę, aż po fizykę i chemię.
Lekcje prowadzone będą przez prawdziwych nauczycieli: pedagogów z doświadczeniem pracy z dziećmi, pasjonatów swoich przedmiotów, stosującymi różne metody nauczania.
Kto poradzi sobie ze szkolnym rygorem? Komu uda się przezwyciężyć traumy dotyczące nauki? No i kto zrozumie z czym tak naprawdę mierzą się jego dzieci i co czeka je w polskiej szkol
Zobacz także:
- Nasi w mundurach: Treningi, odpowiednia dieta, a nawet oglądanie... bajek! Tak uczestnicy szykowali się do udziału w programie
- "Pszczółka Maja" ekipę "Gogglebox" do tańca porwała!
Autor: Paulina Kunkowska