Piłkarki. Dziewczyny z boiska: To drużyna łącząca różne narodowości. Przed Wami Interladies!

Interladies
Interladies
Ta drużyna składa się z kobiet pochodzących z różnych krajów. Na boisku pokażą, co potrafią!Poznajcie drużynę Interladies i oglądajcie "Piłkarki. Dziewczyny z boiska" już od 1 września o 15:10 w TTV!

Dziewczyny, które wyjechały ze swoich krajów z różnych powodów, czasem to dyskryminacja, trudna sytuacja polityczna, która wpływa niekiedy na możliwość funkcjowania bądź też je uniemożliwia. Dziewczyny, które znalazły się w Polsce znalazły tu swoich przyjaciół i pasję - piłkę. Czasem to pasja sprzed lat, a czasem zupełnie nowy początek i coś co umożliwia poznawanie różnych kultur, obyczajów i zawieranie nowych znajomości, które nie kończą się na piłkarskim boisku. Aktualnie w Polsce grają w piłkę dziewczyny z Europy m.in. Hiszpanii oraz Ukrainy, z Afryki m.in. z Mali oraz z różnych części Ameryki, m.in. z Ameryki Południowej z Peru. Grają także z Polkami, które mają mieszane korzenie - mama lub tata Polka/Polak i drugi rodzic innej narodowości. 

"Piłkarki. Dziewczyny z boiska" - poznajcie drużynę Interladies

Paulina Kaftanowicz

Trenerka dzieci z tytułem magistra i w trakcie doktoratu na AWF. Gra w międzynarodowym składzie Etnoligi w Warszawie, łącząc pasję do sportu z edukacją młodych piłkarzy.

Anna Laura Almeida

Pochodzi z Porto, od 6 lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje w banku. Piłka nożna to jej pasja od zawsze, grała w Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim i teraz w Krakowie. Po kontuzji miała przerwę, ale wróciła do gry z nową energią.

Aleksandra Pastuszko

Mieszkająca w Warszawie biolożka, której życie kręci się wokół sportu. Piłka towarzyszy jej od zawsze, a teraz gra w międzynarodowym składzie Etnoligi.

Julia Łaszcz

Inżynier i konsultantka w branży medycznej, gra w piłkę od najmłodszych lat. Sport to dla niej nie tylko hobby, ale sposób na życie!

Mpai Tshidisegang Tshwaro Rampou

Od 2 lat w Polsce, native speaker angielskiego, zakochana w piłce od dziecka. Grała jako jedyna dziewczyna w drużynie, a trzy lata temu zaczęła realizować marzenia w amatorskiej lidze. W Polsce gra raz w tygodniu w piłkę wodną. Dla niej futbol to sposób na walkę z frustracją i wyrażenie siebie. Pragnie reprezentować RPA i pokazać Polakom, że piłka to sport dla każdego, a Polska to jej przypadkowy, lecz urokliwy wybór.

Xiamara Cecilia Ochavano Ramirez Gala

Peruwianka i psycholog, która przyjechała do Warszawy za miłością. Grała amatorsko w Peru i kontynuuje piłkarską przygodę w Polsce.

Harriet Apili

Ugandyjska nauczycielka angielskiego, która walczyła o prawa kobiet przez piłkę. Mieszka w Warszawie i dąży do tego, by kobiety miały równe szanse w sporcie.

Lisiane Esther Ekemoyong Among

Kamerunka, która studiuje robotykę na Politechnice w Warszawie. Z zapałem gra w piłkę, zachęcając kobiety w Kamerunie do tej dyscypliny. Sport to dla niej sposób na wyrażenie siebie.

Dominika Ostrowska

Koordynatorka w korporacji, która zaczęła grać w piłkę dzięki tacie. Po drodze grała w męskich drużynach, a teraz hobbystycznie rozwija swoją pasję w kobiecych zespołach.

Oliwia Kozakiewicz

Warszawianka, studiująca w Łodzi, która od dzieciństwa jest związana z piłką. Wychowana w sportowej atmosferze, obecnie gra w Etnolidze, łącząc pasję z nauką.

Panashe Takuva

Studentka z Zimbabwe, która przeprowadziła się do Europy za namową mamy. Od liceum gra w piłkę, wierzy, że sport jest dla odważnych kobiet. Ceni sobie drużynowego ducha gry.

KYRLYK

Ukrainka z 8-letnim stażem w Polsce, trenerka dzieci w Etnolidze. Absolwentka Instytutu Sportowego we Lwowie, reprezentuje międzynarodowy skład w Etnolidze w Warszawie.

podziel się:

Pozostałe wiadomości