Według ostatnich badań fryzjerzy są najszczęśliwszą grupa zawodową. Stylizowanie, strzyżenie i farbowanie włosów, to zawód dający ogromną satysfakcję.
Z drugiej strony są niepokojące statystyki. Według Diagnozy Społecznej z 2013 roku, to właśnie fryzjerzy najczęściej miewają myśli samobójcze. Skąd tak rozbieżne wyniki badań? I jak to naprawdę jest z zawodem fryzjera? To pytania do ekspertów "Ostrego cięcia" .
- Myślę, że głównym powodem, może być postrzeganie zawodu fryzjera – powiedział w "Dzień dobry TVN" prowadzący program "Ostre cięcie" Tomasz Schmidt – Ja od 14 lat jestem fryzjerem i przyznam, że na początku miałem problem, żeby mówić gdzie pracuję. Dla niektórych nie jest ważne, że skończyło się jakąś uczelnię, bo ciągle niestety zawód fryzjera postrzegany jest jako zawód ludzi nieinteligentnych.
W ostatnim czasie postrzeganie zawodu fryzjera zaczyna się zmieniać, ale wciąż profesje jak stylista, czy projektant są bardziej prestiżowe. Zdaniem Andrzeja Wierzbickiego najlepszym sposobem, żeby to zmienić jest zmiana podejścia samych fryzjerów
- Nie mam takiego kompleksu, ze jestem w cieniu. Kocham swoją pracę i wkładam w nią całe serce – przekonuje Andrzej – Nie można zgadzać się z tym, że to nieprestiżowy zawód. Jestem dumny, ze jestem fryzjerem.
Zobaczcie fragment "Dzień dobry TVN" z udziałem Tomka i Andrzeja
A my mamy dowód, że naszym fryzjerom dobry humor dopisuje. Więcej śpiewających występów znajdziecie tu: Jak fryzjerzy śpiewają?
"Ostre cięcie" w TTV w każdy piątek o 20:00!